Polisin darp ettiği Rana Batı'ya linç çağrısı yapan kargo çalışanı işten çıkarıldı

Yurtiçi Kargo çalışanı, Rana Batı’nın iletişim bilgilerini sosyal medyada paylaşarak hakaret eden ve linç çağrısı yapmıştı

Polisin darp ettiği Rana Batı'ya linç çağrısı yapan kargo çalışanı işten çıkarıldı

Kadıköy'de maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından darp edilen Rana Batı'nın iletişim bilgilerini paylaşarak, linç çağrısı yapan Yurtiçi Kargo çalışanı işten atıldı. 
 
İstanbul Kadıköy'de maske takmadığı gerekçesiyle polis tarafından darp edilen ve gözaltına alınan Rana Batı’nın iletişim bilgilerini sosyal medyada paylaşarak hakaret eden ve linç çağrısı yapan Yurtiçi Kargo çalışanı işten atıldı. Yurtiçi Kargo, Rana Batı’nın adresini kargo sisteminden bulan kişinin tespit edildiğini ve iş akdinin feshedildiğini duyurdu. 
 
Yurtiçi Kargo, konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Sistemlerimiz üzerinden cumartesi günü ‘Rana Batı’ ismini sorgulayan şahıs tespit edilmiş ve ilgili kişinin iş akdi feshedilmiştir. Şahsın, ilgili sorgulama ekranında Rana Batı’ya ait hiçbir dataya ulaşamadığı, Rana Batı isminde sahte bir profil oluşturduğu tespit edilmiştir. İlgili personel, bu yöntemle dataya ulaşmış gibi bir algı yarattığını da beyan etmiştir. İş akdinin feshedilmesi dışında, kişi hakkında suç duyurusunda bulunulacak olup gelişmeler şirketimiz tarafından yakından takip edilecektir/edilmektedir.” 
 
Rana Batı’yı darp eden polisler iki gün sonra açığa alınmıştı, İçişleri Bakanı Soylu’nun talimatıyla da bir gün sonra görevlerine iade edilmişti.

Kaynak: MA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER