Polis zırhlı araç ile çarptığı genci olay yerinde bırakıp kaçtı

Yaralanan genç çevredekilerin yardımıyla hastaneye kaldırıldı

Polis zırhlı araç ile çarptığı genci olay yerinde bırakıp kaçtı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde polise ait zırhlı aracın ters yöne girerek çarptığı üniversite öğrencisi Mizgin Kızıl yaralandı. Çevredeki yurttaşların hastaneye kaldırdığı Kızıl, “Güvenliğimiz için dolaşıyorlarmış böyle mi güvenliğimizi sağlıyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan Kıbrıs Caddesi'nde Arife günü (24 Haziran) ters yönde ilerleyen polise ait zırhlı araç, bayram alışverişine çıkan 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Mizgin Kızıl'a çarptı. Zırhlı araç olay yerine gelen yurttaşların uyarılarına rağmen kaçarken, ağır yaralanan Kızıl yurttaşlar tarafından Silopi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Başından, boynundan ve kolundan yaralanan Kızıl'a ilk müdahale Silopi Devlet Hastanesi'nde yapıldı. Başına dört dikiş atılan Kızıl’ın sağ kolu alçıya alındı ve boynuna da boyunluk takıldı.

Tedavisine evde devam edilen Fettah Kızıl, "Güvenliğimiz için dolaşıyorlarmış. Böyle mi sağlıyorlar güvenliğimizi. Çocuklarım bayram alışverişi için çarşı merkezine gitmişti. Telefon geldi kızımın hastanede olduğunu öğrendim. Kızıma çarpmışlar ve kaçmışlar. İnsanlar zırhlı aracın peşinden koşuyorlar ‘birine çarptın’ diye ama durmuyor. Ancak hastaneye gittiğimde polis oradaydı. hiçbir şey olmamış gibi ifade almak için gelmişler. İnsanların canı bu kadar ucuz mu" diye sordu.

Kızı ağır yaralandığı halde hastane tarafından rapor verilmediğine dikkat çeken baba Kızıl, "Kızım öğrenci olduğunu söyledi ve rapor istedi. Ancak hastane kızımı bu haldeyken Cizre Devlet Hastanesi'ne gidip rapor almamızı söylediler. Biz davacı olacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız. Yeter artık kaç can yandı. Daha kaç can yanacak bir ay içinde bu panzerler kaç can aldı" dedi.(Kaynak: Dihaber)

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, 11:16

YORUM EKLE
YORUMLAR
fermandarov
fermandarov - 4 yıl Önce

eğer gençleri̇ni̇z öldürülüyorsa asiliyorsa kesi̇li̇yorsa i̇nfaz edi̇li̇yorsa üni̇versi̇telerden atiliyorsa bunu hi̇ç unutmayin o ülkeni̇n geleceği̇nde si̇z yoksunuz anlamina geli̇yor.
ki̇mse kendi̇si̇ni̇ kandirarak yok ben ki̇mseyle terse düşmüyorum demesi̇n bi̇rkere seni̇n ana di̇li̇ni̇ yok sayiyor yani̇ varliğini soyunu ejdadini yok sayiyor .
bu dönemde kendi̇ni̇zi̇ kandirmayin sakin bana bi̇r şey olmaz demeyi̇n her an herşey olabi̇li̇r.
sadece doğruyu görün konuşun doğruya yer veri̇n yoksa evi̇ni̇zde ai̇leni̇zde kara bi̇r leke olarak kalirsiniz evlatlariniza mi̇lleti̇ni̇ze ülkeni̇ze utançtan başka bi̇r şey olamazsiniz.

fermandarov
fermandarov - 4 yıl Önce

türki̇ye güçlendi̇kçe bu olayar siradanlaşacak kadar çoğalabi̇li̇r
unutmayi̇n kürtler türki̇yeni̇n yahudi̇leri̇di̇r

SIRADAKİ HABER