Polis 'propaganda yapılıyor' diyerek seçim bürosunu bastı

HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, konuya ilişkin açıklama yaptı

Polis 'propaganda yapılıyor' diyerek seçim bürosunu bastı

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Siirt'teki merkezi seçim bürosu gece saat 22.30'da polisler tarafından basıldı. Büroda "örgüt propagandası" yapıldığı gerekçesiyle baskın düzenlediklerini söyleyen polis, bürodan hiçbir şeye el koymadan ayrıldı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan HDP Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş, seçim bürolarının hukuksuz verilen bir kararla arandığını belirterek, “Tabi ki hiçbir suç unsuru bulunamadı” dedi. Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre Beştaş, seçime 2 gün kala AKP iktidarının panikle her yere saldırmaya devam ettiğini ifade ederek, “Burada seçimi kaybettiklerini anladıkça daha çok hırçınlaşıyorlar, daha çok saldırganlaşıyorlar” diye konuştu.

'TELEVİZYONDAN PROPAGANDA YAPILIYOR'

“Aramanın gerekçesi televizyon açıkmış ve orada propaganda yapılıyormuş” diyen Beştaş, hiç kimsenin seçim bürolarında açık olan kanala müdahale hakkı olmadığının altını çizdi.

'BU HUKUKSUZLUKLARLA SEÇİMDEN SONRA DA MÜCADELE EDECEĞİZ'

Bürolarında HDP etrafında örgütlenilmesi çağrısı yaptıklarını söyleyen Beştaş şunları dile getirdi: "Çünkü HDP bu ülke için büyük bir şanstır. Bunu her yerde söylüyoruz. Biz çok rahatız. Bu tür uygulamalar bizi rahatsız etse bile bizim motivasyonumuz Siirt’i kazanmaya yöneliktir. Siirt bizimdir ve bu tür hukuksuzluklarla seçimden sonra da mücadele etmeye devam edeceğiz.” 

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER