Polis, 'Oruç oruç sigara mı içiyorsunuz lan' deyip gözaltına aldı

Arkadaşını hastanede ziyarete giden bir kişi, sigara içtiği gerekçesiyle polis tarafından gözaltına alındı

Polis, 'Oruç oruç sigara mı içiyorsunuz lan' deyip gözaltına aldı

Vezneciler patlamasında yaralanan arkadaşını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ziyarete giden ÖDP üyesi Sergen Kay, sigara içtiği sırada bir polisin yanına gelerek "Oruç oruç sigara mı içiyorsunuz lan" diyerek taciz ettiğini, başlayan tartışmanın ardından ise "Biz sizi tanıyoruz, siz teröristsiniz" sözleriyle kendisini ve yanındakileri gözaltına aldığını söyledi.

Hastanedeki yaralı arkadaşı Haziran Hareketi üyesi Ekin Akgün'ü ziyarete giden Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi Sergen Kay, yaşananları BirGün'e şöyle anlattı:

"Arkadaşlarımla hastane bahçesinde oturup, yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi almaya çalışıyorduk. Sonra 2 kişi geldi. Sivil polis olduklarını sonradan öğrendik. Bize 'Oruç oruç sigara mı içiyorsunuz lan' diye bağırdılar. Önce şaşırdık, sonra 'Size ne' diyerek ayağa kalktık. Aramızda tartışma çıktı.

Bizi 'Sizi tanıyoruz, siz teröristsiniz' diyerek gözaltına aldılar. O sırada 'Terörist değilim, İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü öğrencisiyim' desem de fayda etmedi. Yaka paça götürüp hepimizi duvarın dibine dizdiler.

Polis otosuna aldıktan sonra da taciz içerikli ve ağza alınmacak şekilde sözler söyleme başladılar. Bunları telaffuz etmek istemiyorum."

Sergen Kay ve kendisiyle beraber gözaltına alınan 3 kişi, sağlık kontrolü ve Şehremini Karakolu'ndaki işlemlerin ardından serbest bırakıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 21:26

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER