Polis Kızılay'da yine saldırdı: Pankartı bahane eden polis, 12 kişiyi gözaltına aldı

HDP'li Müslüm Doğan, gözaltılar serbest bırakılsın dedi ve ekledi: 'Ankara’da yaratılmak istenen bu provokasyonlar bir an önce son bulmalıdır'

Polis Kızılay'da yine saldırdı: Pankartı bahane eden polis, 12 kişiyi gözaltına aldı

Ankara Kızılay’da son günlerde artan polis saldırılarına bir yenisi eklendi. Sendika.Org'un haberine göre, öğle saatlerinde önce sivil polis grubu, arkasından çevik kuvvet polisleri İnsan Hakları Anıtı’nın olduğu bölgeye geldi ve sokakta asılı olan afiş ve pankartların "Kabahatler Kanunu’na aykırı olduğunu" gerekçe göstererek müdahalede bulunud.

Dev-Lis standına saldıran polis, aralarında SDP MYK üyesi Leyla Can’ın da olduğu 12 kişiyi gözaltına aldı.

Polis, saldırısı sırasında sokaktaki pankartları da söktü.

"GÖZALTINA ALINANLAR DERHAL SERBEST BIRAKILMALI"


HDP milletvekili Müslüm Doğan, polisin Kızılay'daki saldırısı ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı "Hiçbir suç delili olmadan haksız bir şekilde gözaltına alınan 13 kişinin derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz," dedi.

Doğan, son dönemki saldırılara dikkati çekerek, Konur Sokak ve Yüksel Caddesi'nin Ankara’da sol, sosyalist, devrimci ve demokrat güçlerin standlarını açtığı, basın toplantılarını düzenlediği yerler olduğunu söyledi ve "Ankara’da yaratılmak istenen bu provokasyonlar bir an önce son bulmalıdır. Yaşanacak olumsuzluklardan bizzat İçişleri Bakanlığı sorumlu olacaktır," dedi.

(Demokrat Haber / Sendika.Org)

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2015, 15:33

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER