Polis işkencesinin görüntüleri ortaya çıktı: 'Türk'ün gücünü göreceksiniz lan!'

5 Ağustos'ta Yüksekova'da özel harekât timlerinin bir şantiyeye baskını ve işçilere yönelik işkence görüntüleri ortaya çıktı

Polis işkencesinin görüntüleri ortaya çıktı: 'Türk'ün gücünü göreceksiniz lan!'

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde özel harekât timlerinin 5 Ağustos'ta Selahattin Eyyubi Havalimanı'nın kuzeyinde özel bir şantiyeye yaptığı baskında 52 kişi gözaltına alınırken, baskın sırasında yapılan işkence görüntüleri ortaya çıktı.

DİHA'nın haberine göre; yayınlanan görüntüde, maskeli özel harekât timlerinin zırhlı araçlarla şantiyeyi basmasının ardından orada bulunan onlarca inşaat işçisine yaptığı işkence saniye saniye görülürken; görüntüde, elleri arkadan bağlanmış ve yan yana dizilmiş onlarca işçinin yüz üstü yere yatırıldığı açıkça görülüyor.

Görüntülerin başından sonuna kadar ise bir özel harekât timinin tehditvari konuşması var. "Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü göreceksiniz!" diye tehditler savurarak sözüne başlayan özel harekât timi, "Hepinizi tanıyorum ben. Kim ki hainlik yapıyor, kim ki ihanet yapıyor, karşılığını görecek! Görecek karşılığını!" şeklinde hakaret ve tehditlerine devam ediyor.

"Ne yaptı lan size bu devlet? Ne yaptı devlet size? Hepiniz hepiniz karşılığını görecektir. Türkün gücünü göreceksiniz. Tamam mı?" diye bağıran özel harekât timi, bu esnada yüzü yere dönük işçilerden birinin kendisine bakması üzerine "Bakma lan bana! Herkes yere baksın" şeklinde tehditlerini sürdürüyor.

52 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI, 46'SI SERBEST BIRAKILDI

Baskında aralarında çocuk ve yaşlıların da bulunduğu 52 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 46'sı götürüldükleri emniyette serbest bırakılırken, İlyas Yorgun, Metin Gezen, Niyazi Bayazit, Uğur Han, Kemal Yeklitaş ve ismi öğrenilemeyen bir kişinin ise bugün adliyeye getirilmesi bekleniyor.

VALİLİK 'MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ' DEMİŞTİ AMA...

Öte yandan Hakkari Valiliği, basına servis ettiği fotoğraflarda, baskın sırasında çok sayıda mühimmatın ele geçirdiğini ileri sürmüştü. Ancak, görüntülerde polislerin kendi silahları dışında hiçbir mühimmat bulunmuyor.

(Kaynak: DİHA)

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2015, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

iste turk zulmu, nerde dindarlar hani kürdistan icin aglama yok mu hep bosna hep filistin demekle olmuyo

cemal kendal
cemal kendal - 3 yıl Önce

hay kalıbınıza, ulan buna işkence mi denir, bu arada bazı züğürtler yüzünü göster demişler, o yere yatırılan yavrular akşam sokakları ateşe verirken yüzünü gösteriyor mu?

Mete
Mete - 3 yıl Önce

Etek giyip gezdikten sonra erkeksen yüzünü göster kahraman diyen ibneye bak sen hele.. Hepiniz Vatan Hainisiniz ve Sizin gibileri Doğuda ne kadar şehir varsa hepsinin Merkezinde yol kenarlarında sallandırmak lazım.. Yoksa Sizin etek giyen erkekleriniz adam olmayacak.. Allah in Vatansız Pezevenkleri.. Vatan Hainleri

Serkan
Serkan - 3 yıl Önce

Arkadaş memlekette ne kadar terörist varsa yakalanınca işçi ölünce sivil vatandaş oluyo adamların cebinden pekaka kimliğimi çıkacaktı polise molotof at roket at o işkenceden sayılmaz ama ellerini bağla yere yatır işkence aynısını avrupada yapında görün işkence neymiş ayıptır ya valla ayıptır düşmanlık yapıyosanda mertçe yap delinkanlı gibi evet yakalndım teröristim de apo bile yakalanınca kullanıldım pişmanım hizmet etmeye hazırım dedi böyle dava olmaz

aziz
aziz - 3 yıl Önce

erkeksen yüzünü göster onlara kahraman

memocan
memocan - 3 yıl Önce

'Türk'ün gücünü göreceksiniz lan!' ABD kafanıza çuval geçirdiğinde neredeydiniz Türk Çuvallı Kuvvetleri ha bu arada maske tanıyorsunuz ya Türkün gücü çuvalla iki delik açık masraftan kurtulun

MİSAFİR
MİSAFİR - 3 yıl Önce

ne i̇şkenceymis beeeeee

Xorto
Xorto - 3 yıl Önce

Düpedüz başka güçlerin elleri . Adam hem hakaret ediyor hem kameraya alıyor niyet bozuk niyet