Polis, helikopterden atıldıktan sonra ölen Servet Turgut’un taziyesini bastı: Taziyeyi derhal bitirin

Van'da askerler tarafından gözaltına alınan ve işkence gördükten sonra helikopterden atıldığı belgelenen Servet Turgut'un taziyesini basan polis, "Taziyeyi derhal bitirin" dedi

Polis, helikopterden atıldıktan sonra ölen Servet Turgut’un taziyesini bastı: Taziyeyi derhal bitirin

Van Çatak'ta operasyona çıkan askerler tarafından gözaltına alınan ve işkence gördükten sonra helikopterden atıldığı ortaya çıkan Servet Turgut, dün hayatını kaybetti. Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Berdan Öztürk, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz ve HDP’li milletvekilleri, Servet Turgut'un taziyesine katıldı. Taziyede HDP'li Hüda Kaya aileye taziye dileklerinde bulunmak için konuşmaya başladığı esnada polis, müdahalede bulundu. Polis, taziyede konuşma yapılmasına izin vermeyeceklerini belirterek, ziyareti görüntülemek isteyen gazetecilere de müdahale edilerek çekim yapmalarını engelledi.

'TAZİYEYİ DERHAL BİTİRİN'

Yaşanan tartışmada polis, taziyenin devam etmesi durumunda gözaltı yapacaklarını söyledi. Bunun üzerine HDP’liler ile polis arasında sert tartışma yaşandı. Aydeniz, “İnsana saygınız olsaydı taziyeye böyle girmezdiniz. Duaya saygısı olanlar buraya silahlı giremezler. İslamiyet’e de dine de saygısızsınız” dedi. Polis ise aileye, “Taziyeyi derhal bitirin” uyarısında bulundu. Ardından HDP’liler tekrar taziyede oturmaya devam etti.

Taziyede bekleyiş devam ediyor. 

Kaynak: Mezopotamya Ajansı  

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2020, 15:46

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER