PKK yine sivil vurdu: 4 kadın öldü

Polis okuluna saldırıda 4 sivil vatandaş katledildi…

PKK yine sivil vurdu: 4 kadın öldü

Siirt'te Polis Meslek Yüksekokulu'na akşam saatlerinde saldırı düzenlendi. Roketatarın düğüne gitmekte olan bir araca isabet etmesi üzerine 4 vatandaş hayatını kaybetti.

Siirt'te, iddialara göre, bir grup PKK'li, Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında polis aracı sandığı özel bir otomobile roketatarlı ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda otomobilde bulunan 4 kadın ölürken, 2 kadın da ağır yaralandı. Saldırının ardından yapılan operasyonda 1 PKK'li hayatını kaybetti.

DÜĞÜNE GİDİYORLARDI

Hedef alınan otomobildeki kadınların düğüne gittikleri öğrenildi. Şehir merkezindeki Polis Meslek Polis Yüksek Okulu yakınlarında pusu kuran bir grup PKK'li, saat 20.30 sıralarında sivil polislere ait olduğunu zannettikleri bir otomobile saldırı düzenledi. Kasaplar Deresi Mevkii'nde tarlada gizlenen grup, Polis Meslek Yüksek Okulu yönüne giden sivil otomobili önce uzun namlulu silahlarla yaylım ateşine tuttu. Ardından roketatarlı saldırı düzenledi.

Saldırıda delik deşik olan otomobilde bulunan 6 kadın ağır yaralanırken, Polis Meslek Yüksekokulu'nda görevli polisler çatışmaya girdi.

Çatışma bölgesine takviye özel harekat polisleri de sevk edilerek operasyon genişletildi. Sivil halkta büyük endişeye yol açan saldırıdan sonra karanlıktan yararlanan PKK’liler kırsal alana doğru kaçtı. Çıkan çatışmada 1 PKK'li öldü.

4 KADIN HASTANEDE ÖLDÜ

Polis Meslek Yüksek Okulu'na 100 metre mesafede bulunan bir düğüne giderken PKK'lilerin saldırısında hedef olarak demir yığını haline dönüşen otomobilde bulunan 6 kadın, çevredekilerin yardımıyla araçtan çıkartılarak ambulanslarla Siirt Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen akraba olan Zeynep Evin, Nergis Evin, Kevser Çekin ve Nurcan Olgaç hayatını kaybetti. Tedavileri sürdürülen Gülcan Olgaç ile Nuran Evin'in ise sağlık durumlarının ağır olduğu bildirildi. (Ajanslar)

YORUM EKLE
YORUMLAR
uğur kaya
uğur kaya - 7 yıl Önce

pkk üstlenmeden ne diye hemen pkk'ye mal ediyorsunuz, sorarım size demokrat haber?

özgün özgür
özgün özgür - 7 yıl Önce

arkadaş haklı, eğer pkk yapmışsa zaten üstlenmek için yapmıştır, üstlenmesini beklemeden yapmak %99 da olsa haberciliğe sığmaz, haber başında "iddia edilen" gibi ifadeler kullanılablir

haydar
haydar - 7 yıl Önce

bunlardan pek cogunu gecmiste jitem, ergenekon yapti aslan valilerimiz, dolayisi ile yalayici basni daima ilk onbes dakika icinde pkk ya yukledi.
simdi aksi olduguna ikna et halki edebirilsen.

ahmet fırat
ahmet fırat - 7 yıl Önce

haberi dikkatli okumak lazım.. bence haberde sorun yok. çünkü bir yerde "iddialara göre" denmiş, ayrıca çatışmada ölen bir PKK'li de var... yani PKK'nin yaptığı neredeyse yüzde yüz... daha önce de bir çok olayda jitem, kontrgerilla vb yapmıştır diye haberler yapıldı, sonunda PKK övünerek üstlendi bunları... ayrıca sivillerin ölümlerinden dolayı özür bile dilemiyor... bunda da öyle gibi görünüyor...