PKK mezarlıkları için imha talimatı

İçişleri Bakanlığı 14 mezarlık için talimat gönderdi iddiası

PKK mezarlıkları için imha talimatı

AKP hükümetinin, PKK gerillalarının gömülü olduğu mezarların imha edilmesi için talimat verdiği iddia edildi.

Gület Yılmaz'ın Taraf'ta yer alan haberine göre İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk’ün imzasını taşıyan ve 'gizli' ibaresiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki bazı illerin valilerine gönderildiği iddia edilen talimatta, PKK’lilere ait 14 mezarın imha edilmesi gerektiği kaydedildi.

Taraf'ın haberine göre talimatta, "Detaylı bir operasyon yapılarak terör örgütü mezarlıkları ve müştemilatlarının yıkılmasının sağlanması ve Jandarma Genel Komutanlığı’na bilgi verilmesi" ifadesi yer aldı.

İDDİA MECLİSE TAŞINDI


Anamuhalefet partisi CHP ise bu iddiayı Meclis’e taşıdı. Özellikle etrafında mayın bulunan ve bu şekilde korunduğu ifade edilen mezarların imhasının hem bölge halkında infial yaratabileceğine hem de güvenlik güçlerinin zaiyat vermesine neden olabileceğine dikkat çekildi.

İktidarın Doğu ve Güneydoğu’da kaos çıkarmayı planladığını söyleyen CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, "Uzun süredir varlığı bilinen bu mezarların imhası sırasında bölge halkında oluşabilecek infialin, bölgede devam eden karışıklıkta yeni bir kaosun oluşmasına neden olabileceğini" belirtti.

Çözüm sürecinde bölgede PKK’li cenazelerinin defnedilmesi için mezarlıklar oluşturulduğu bilgisinin basına yansıdığını ifade eden Niyazi Nefi Kara, İçişleri Bakanı’na mezarların imhasına dair talimatını sordu.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2015, 10:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

mezarlara bile tahammül edemiyenler zalim deyilse nedir

Lokman oktay
Lokman oktay - 3 yıl Önce

Serefsizler olmuş insanlardan ne istiyorsunuz. Yatacak yeriniz yok

Gerilla
Gerilla - 3 yıl Önce

Bunu yapsalar gumulecek toprak bulamazlar

Garzan
Garzan - 3 yıl Önce

Bu devlet o kadar alçaklaştıki şehitlerimizden bile korkmaya başladı

DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

Bu nedenir Eceli gelen köpek cami duvarına işermiş bu alçaklıktır bu kahpeliktir bu dini kitabı Allahı bütün kutsal değerleri iktidara gelmek için bir araç olarak kullanmışlar gerçeğinin en somut en çıplak hali.bu katilin tek derdi ülkeyi savaşa götürmek bir insan eğer dini kullanıyorsa o insandan hertürlü iğrençliğ görebilirsin

DEVRAN
DEVRAN - 3 yıl Önce

Kime ne faydası olacak zarardan başka siz o mezarlara bindefa kurban olun siz bu savaşı çıkarmak zorunda hissettiğinizi biliyoruz çünki faşist oylarla iktidara tutunmayı hedefliyorsunuz eğer tutunamazsanız hepiniz yargılanacaksınız hepiniz topun ağzındasınız işte bu yüzden bu savaş size lazım işte bu yüzden bu kan size lazım inşAllah yargılanacağınız günler yakındır.

xunda
xunda - 3 yıl Önce

Ulan şerefsizler cenazelerimize bile tahammül edemiyorsunuz Allah sizn belanizi versin yawsaklar milleti dinszliginiz le dinle kandrmaya calisiyorsnz baktnz artık gözleri açıldı acaba ne yapsak bunları birbirine öldürsek diye uğraşıyoruz