PKK'liler tarafından kaçırılan polisin ailesi İHD'ye başvurdu

Diyarbakır-Bingöl karayolunda kaçırılan polis memuru Vedat Kaya'nın ailesi İHD'ye başvurdu

PKK'liler tarafından kaçırılan polisin ailesi İHD'ye başvurdu

Diyarbakır-Bingöl karayolunda dün yol kesen PKK’nin askeri kanadı Halk Savunma Güçleri (HPG) tarafından alıkonulan polis memuru Vedat Kaya'nın ailesi İnsan Hakları derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi'ne başvuruda bulundu. Başvuru sonrası açıklama yapan Kaya'nın ağabeyi Kaya, çatışma sürecine girilmesinin yarattığı kaygıyı dile getirdi.

DİHA'nın haberine göre, kaçırılan polis memuru Kaya'nın İstanbul Güngören Karakolu'nda görev yaptığını ve ağabeyinin düğünü için izinli olarak memlekete geldiğini belirten Kaya, "Bingöl karayolunda PKK gerillalarının yaptığı yol kontrolünde polis olduğu gerekçesiyle alıkonulmuştur" dedi.

Operasyonların bir an önce son bulmasını isteyen Kaya, "Hayatından ister istemez kaygılanmaktayız. Bunun için devletin operasyonlarını bir an önce durdurmasını, PKK'nin de bizi ve kardeşimi daha fazla mağdur etmeden salıvermesini aile olarak talep ediyoruz" dedi.

Kaya'nın annesi Emine Kaya ise "Biz de Kürdüz. Biz de onlar gibiyiz, hepimiz aynıyız. Çocuğumun bir an önce bırakılmasını istiyorum. Bundan başka bir şey istemiyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2015, 22:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alı tatar
Alı tatar - 3 yıl Önce

günaydın akp günaydın açılım.?ne oldu bop lideri hani analar ağlamayacaktı.? Bir cumhurun reisi yalan söylermi .?

cemal kendal
cemal kendal - 3 yıl Önce

ne biçim insansınız, benim kardeşimi pkk kaçırsa asla gidip pkkye yakın dernekten yardım dilemem, hem g..tü yemiyorsa niye devletin polisi olmuş, maaş için mi?