PKK, 'Hava saldırıları fiyasko' dedi, operasyonlardaki toplam kaybını açıkladı

Açıklama, Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı'ndan geldi

PKK, 'Hava saldırıları fiyasko' dedi, operasyonlardaki toplam kaybını açıkladı

Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı, PKK kamplarına yönelik operasyonlarda kaç gerillanın yaşamını yitirdiğine ilişkin yazılı açıklama yaptı. İlgili açıklamada Anadolu Ajansı başta olmak üzere medyada yer alan 'kayıp' haberleri sert bir şekilde eleştirilirken, hava saldırıları için 'fiyasko' yorumu yapıldı. PKK, yaptığı açıklamada, 17 gündür süren hava saldırılarında 11 gerillanın yaşamını yitirdiğini bildirdi.

ANF'de yer alan Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı'nın ilgili açıklaması şöyle:

"HABERLER PSİKOLOJİK SAVAŞ ÜRÜNÜDÜR"

"Türk devlet yetkililerine dayanan Anadolu Ajansı, yayınladığı bir haberde 'hava saldırıları sonucu içinde bazı sorumluların da olduğu 390 arkadaşımızın kayıp verildiğini, birçok yerin tahrip edildiğini, hatta saldırı sırasında hareketimize ait para ve uyuşturucunun bombalamaya maruz kalarak imha olduğunu, bu durumdan dolayı suçlu görülen 10 kişinin de hareketimiz tarafından infaz edildiğini' yazmıştır. Bu haberler tamamen psikolojik savaş ürünü olarak masa başında oluşturulmuş haberlerdir. Belirtilen hiçbir husus gerçeği yansıtmadığı gibi koskoca bir yalandan ibarettir. (...)Gerçek şu ki, ne uyuşturucu bir madde vardır ne de hedef olan herhangi bir para durumu söz konusudur. Zergelê tamamen bir sivil alandır ve Türk devleti halkımızı katletmiştir. Burada örgütümüzün herhangi bir zararı söz konusu değildir fakat halkımızın can ve mal zararı olmuştur."

"HAVA SALDIRILARI FİYASKODUR"

"Türk devletinin 17 günden bu yana geliştirmekte olduğu hava saldırıları ve karadan yapılan tank ve top atışları sonucu şehit düşen yoldaşlarımızın toplam sayısı, en son ağır yaralıyken şehit düşen Azad arkadaşla birlikte 11’dir. Bunun dışında vermiş olduğumuz herhangi bir kayıp söz konusu değildir. Komuta kadememizden şehit düşen arkadaşlarımız ise daha önceden de ilan ettiğimiz gibi, Komuta Konseyi Üyemiz Şervan Varto, Tabur Komutanımız Zafer arkadaş ve Dijwar arkadaşlarımızdır. Şehit düşen diğer arkadaşlarımız ise savaşçı yoldaşlarımızdır.

"Hareketimiz topluma açık bir harekettir. Geçmişte de hiçbir kaybını gizlemediği için şimdi de gizlememektedir. Türk devletinin hava saldırıları tamamen bir fiyaskodur ve sonuçsuzdur."

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 10:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
kc hewal
kc hewal - 3 yıl Önce

gerçekten doğrydur.... şehit namırın

cemal kendal
cemal kendal - 3 yıl Önce

yahu tamam, 390 değil ama vAllahi siz de yalancısınız, 11 de değil.

Azad
Azad - 3 yıl Önce

Kürt halkı savaş uçaklarına kafa atar.

selim
selim - 3 yıl Önce

xude vıre sizde psikolojik savas yürütoyprsunuz derev neke pkk barıs olsun diye hdpye oy verdik ama barıs sürecinde bile su ydgh mi ne nefes aldırmadı halka care bulun

pkk i kici
pkk i kici - 3 yıl Önce

siz dua edinki tayyip gibi iş bilmez beceriksizin teki var. seçimden sonra görürsünüz neler olacağını hepiniz avrupaya mülteci olacaksınız, sadece doğudakiler değil batıdakilerde kaçacak yer arayacak.

hakikatlar
hakikatlar @pkk i kici - 3 yıl Önce

adam doğru yazmış ıraktan suriyeden darbeyi görünce türkiyeye kaçtınız türk milletininde nefretini kazandınız araplar kılıç biliyor ihanetlerinizi ödetmek için barzani hendek kazdı sizler giremesin diye ya insan olup hainlik yapmadan yada mezaristanız hazır olacak karar sizin

yusuf
yusuf @pkk i kici - 3 yıl Önce

havlama lan köpek! pkk'li filanda değilim ama hepiniz diye, kürtleri kast edenin ciğerini sökerler. internetin arkasından it gibi havlama.

kürt beyi
kürt beyi @pkk i kici - 3 yıl Önce

tam tersi bir kısmınız orta asyaya birkısmınız balkanlra birkısmınızda kafkaslara gitceksniz

49
49 @pkk i kici - 3 yıl Önce

si̇kti̇r lan mal

Ejder
Ejder - 3 yıl Önce

Selim boş boş konuş defol git türk savaş medyası oku

dimitri
dimitri - 3 yıl Önce

haberde dezenformasyon ayip

Ejder
Ejder - 3 yıl Önce

Selim .. Geri zekali esek seni eger burdaki habere inanmiyorsan ne işim n var bura xayin oglu xayinnn .. Adami deli etmeyin mert kürt ol ve burda haberlerede saygili ol eşoloşekkkkkkk selim

komik
komik @Ejder - 3 yıl Önce

komiksiniz gerçekten.