PKK'den Bağlar'da okula yapılan saldırıyla ilgili açıklama

PKK: Kesinlikle bu olayla ne PKK’nin ne de PKK’nin herhangi bir bileşeninin ilgisi yoktur

PKK'den Bağlar'da okula yapılan saldırıyla ilgili açıklama

Bağlar’daki okula yönelik saldırıya ilişkin PKK'den bugün bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada okulda yaşanan patlamanın Türk istihbarat güçleri tarafından yapıldığı iddia edildi.

Dün karne töreni sırasında Bağlar'da bir okulda patlama meydane gelmiş ve 5 öğrenci yaralanmıştı. PKK patlamayla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada saldırının Türk istihbarat güçleri tarafından yapıldığı iddia edildi.

Açıklamada  "Kesinlikle bu olayla ne PKK’nin ne de PKK’nin herhangi bir bileşeninin ilgisi yoktur" denildi.

PKK'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Kürdistan’da her gün sivil insanları katleden, son 6 ayda onlarca Kürdistanlı çocuğu öldüren Türk devletine karşı vicdanlı akademisyenlerin bildirileri, uluslararası güçlerin bir takım açıklamaları, AKP rejiminin gerçek yüzünü ortaya çıkarmaya başlamıştır. Özellikle de bu konuda gündemin çok canlı olduğu ve ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’in Türkiye’ye geldiği bir günde Amed’de çocuklara dönük bomba atmanın çok manidar olduğu açıktır.

Saray çeteleri bu tür saldırıları yapıyor, Saray gazeteleri de, ‘PKK çocuk öldürüyor’ manşetini atıyor. Bu vahşi olayı gerçekleştirenlerin en az 5-6 çocuğu öldürmeyi hedefledikleri ve ‘PKK çocuk öldürüyor’ demenin malzemesini elde etmek istedikleri anlaşılmaktadır. Bütün bunlar bir senaryodur. Haklı bir davanın takipçisi olan hareketimizi sanki kendi halkının çocuklarını katlediyor gibi göstermek istemektedirler. Hareketimiz hiçbir zaman sivilleri hedeflememiştir ve asla hedeflemeyecektir. Bugün Kürdistan’da sivillere karşı saldırıda olan, sivilleri öldürerek Kürdistan halkını sindirmek isteyen tek güç var: o da AKP Saray çeteleridir.’’

PKK’NİN BU TÜR OLAYLARI YAPMASI MÜMKÜN DEĞİL

PKK Hareketinin bu tür saldırıları yapmasının mümkün olmadığının ifade edildiği açıklama şöyle devam etti:

"Herkes şunu bilmeli ki, kitlesinin yüzde 90’ının bizim taraftarımız olduğu Bağlar gibi bir yerde ne PKK, ne PKK gençliği ve ne de hiçbir yurtsever kurumun bu olayı yapmış olması asla ve asla mümkün değildir. Başta Amed halkı olmak üzere, tüm Kürdistan ve Türkiye halkları ile demokratik kamuoyu emin olmalı ki bu olay Türk Gladiosu’nun gerçekleştirmiş olduğu bir olaydır. Cizre’de, Sur’da her gün çocuklarımızı öldürenler, Amed’de Tahir Elçi’yi katledenler, bu bombayı da oraya atmışlardır.

Belli ki Kürdistan halkının haklı davası karşısında zorlanan AKP sömürgeciliği, bu tür provokatif eylemlerle kendini gizlemeye çalışmakta, bununla birlikte Kürdistan halkının haklı davasını karalamaya dönük de girişimlerde bulunmaktadır. Bu kirli yöntemlere karşı tüm halkımızı ve kamuoyunu dikkatli olmaya, buna karşı mücadele etmeye çağırıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2016, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
naci
naci - 2 yıl Önce

İnanıyorum

mehmet
mehmet - 2 yıl Önce

yapan be namus