PKK'den 'Artvin saldırısı' açıklaması

PKK, dün Artvin'de bugün ise Cizre'de gerçekleşen saldırılara ilişkin açıklamada bulundu

PKK'den 'Artvin saldırısı' açıklaması

PKK'nin silahlı kanadı HPG, dün Artvin’de gerçekleşen saldırıyı üstlenen bir açıklamada bulundu. Açıklamada, askeri konvoyun hedeflendiği iddia edilirken, Kılıçdaroğlu’nun konvoyda bulunduğuna dair herhangi bir bilgilerinin olmadığı savunuldu.

Açıklamada “CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu kesinlikle herhangi bir biçimde hedeflenmemiştir” denildi.

ANF'de yer alan açıklamadan öne çıkanlar şöyle:

“25 Ağustos günü Artvin-Şavşat yolunda Soğuksu mıntıkasında bir askeri konvoyun geçeceği bilgisinin alınması üzerine öğleden sonra saat 13.45’te alandaki gücümüz bu konvoyun önünde bulunan JÖH’lere ait bir Cemse aracı imha etmek üzere hedeflemiş ve bu Cemse etkili bir biçimde vurulmuştur.

“Eylemci gücün kesinlikle önceden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ait bir konvoy olduğu yönünde herhangi bir bilgisi yoktur. Eylem esnasında askeri aracın arkasında sivil bir konvoyun olduğu fark edilmiş ve zaten Kemal Kılıçdaroğlu’nun bindiği araç güçlerimizin atış mesafesine girmesine rağmen herhangi bir atış yapılmamıştır.

“Burada CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu kesinlikle herhangi bir biçimde hedeflenmemiştir.

“Ne genelde Gerillalarımızın, ne de yerel gücümüzün böyle bir planı söz konusu değildir. Eylemin amacı, sadece Türk devletinin güvenlik kuvvetleridir.’’

CİZRE SALDIRISI

Bu sabah Şırnak’ın Cizre ilçesinde gerçekleşen, 11 polisin hayatını kaybettiği ve Cizre Kayamkamı'nın da aralarında bulunduğu 3'ü sivil 75'i polis toplam 78 kişinin yaralandığı bomba yüklü araçla yapılan saldırıyı da PKK üstlendi.


 

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2016, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 2 yıl Önce

Allah belanızı versin sizin askeri aracı imha etmek normal yani öyle mi kahrolun hepiniz

Mazlum
Mazlum @... - 1 yıl Önce

Allah senn belani versin adi insan i̇nsanlari diri diri yakipöldurmek ne kadar sa bu da o kadardir alçakkkk