'Pis Aleviler sizi mahallemizde istemiyoruz’

Bir Türkiye klasiği: Alevi ailenin evine tehdit notu bırakıldı…

'Pis Aleviler sizi mahallemizde istemiyoruz’

Aydın'ın Didim İlçesi'nde Alevi ailelerin yaşadığı 3 katlı apartmandaki bir dairenin kapısına bırakılan 'Sizi mahallemizde istemiyoruz' yazılı not endişe yaratırken, polis araştırma başlattı.

 

Cumhuriyet Mahallesi, 1110 Sokak'ta Alevi ailelerin oturduğu üç katlı apartmanın birinci katındaki dairenin kapısına, geçen Cumartesi günü, 'Pis Aleviler sizi mahallemizde istemiyoruz. Çocuklarımıza kötü örnek oluyorsunuz' yazılı bir not bırakıldı. Notu görünce tedirgin olan Malatyalı aile ile apartmanın diğer sakinleri polise şikayetçi oldu. Polis, nottaki el yazısının kime ait olduğunun tespiti ve notu bırakan kişinin yakalanması için çalışma başlattı.

 

“İÇİP İÇİP MUM SÖNDÜCÜLÜK YAPIYORSUNUZ”

Notta şöyle yazıyordu: “Ulan pis Aleviler, içki içmeyin, çocuklarımıza kötü örnek oluyorsunuz. Defolun mahallemizden. İçip içip mum söndücülük yapıyorsunuz. Ağrılılar olarak pis alevileri istemiyoruz.”

 

ÖNCEKİ OLAYIN DA FAİL VE FAİLLERİ HENÜZ YAKALANMADI

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği Yönetim Kurulu üyesi Hasan Dikçe, olayı kınayıp, “Didim gibi farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bir ilçede bu tür şeylerin yaşanmasından üzüntü duyuyoruz. İlçemizde geçen 5 Mayıs'ta da Alevi ailelerin yaşadığı iki evin kapısı boyayla işaretlenip, 'Alevilere ölüm' ve 'Aleviler'i yakın' yazılı tehdit içerikli mesajlar yazılmıştı. Bu olayın da fail ve failleri henüz yakalanmadı. Bunu yapanların yanına kar kalması benzer olayların yaşanmasına neden oluyor. İlçemizdeki huzur ortamına gölge düşüren bu kişilerin bir an önce bulunup, adalete teslim edilmesini istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2012, 22:12

Demokrat Haber'e destek vermek ister misiniz? >>>

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER