Pınar Aydınlar: Halk, çadırları jandarmaya teslim etmemek için yaktı

HDP PM Üyesi Pınar Aydınlar, gözaltına alınmasındaki sürece ve hakkında bu konuyla ilgili çıkan haberlere ilişkin açıklamada bulundu

Pınar Aydınlar: Halk, çadırları jandarmaya teslim etmemek için yaktı
Maraş’ta Terolar bölgesinde yapılan jandarma ve polis saldırısının ardından 17 kişiyle birlikte gözaltına alınan Pınar Aydınlar karakoldaki bekleyişi sorasında alevinet.com’dan Gülşen İşeri’ye açıklamada bulundu.

Bugün birçok yerden Maraş Terolar köyüne desteğe gidenlere polis saldırdı. Dün gece kimseye haber vermeden bildiri yayımlayan valilik Terolar köyüne giriş ve çıkışı yasaklayarak çadırda bulunanlara da müdahale edip apar topar gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında HDP Parti Meclisi üyesi Pınar Aydınlar da vardı.

AYDINLAR: ÇADIRLAR ATEŞE VERİLMEDEN BEN GÖZALTINA ALINDIM 

17 kişinin karakolda olduğunu söyleyen Pınar Aydınlar, hakkında çıkan haberlere ilişkin “bir kaç yerde Pınar Aydınlar çadırları ateşe verdi diyor, nasıl bir haber anlayışıdır. Zaten ateşe verilmeden ben gözaltına alındım” dedi.

“ÇADIRLARI HALK KENDİSİ ATEŞE VERDİ” 

Aydınlar, Terolar saldırısına ilişkin ise “Sabah saatlerinde ilk etapta jandarmanın müdahalesiyle karşılaştık. Önce beni gözaltına aldılar ardından diğer yoldaşları. Kimse ne oluyor anlayamadı. Ben gözaltındayken de çadırlar ateşe verilmiş. Çadırları halk kendisi ateşe verdi. Çünkü jandarma ve polis çadırlara zorla müdahale edecekti halk da çadırları jandarmalara teslim etmemek için ateşe verdi”  diye konuştu.

Dün gece valiliğin “her türlü gösteri, yürüyüş ve toplantı yasak” bildirisinin kanuna da aykırı olduğunu ifade eden Aydınlar, direnmeye devam edeceklerinin altını çizdi.

JINHA'nın haberine göre; gözaltına alınan 16 kişi ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. 
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2016, 17:51
YORUM EKLE