Pentagon kaynağından İncirlik açıklaması

Erdoğan, ABD Kongresi'deki Ermeni Soykırımı kararına tepki göstererek, İncirlik Hava Üssü'nün ABD'nin kullanımına kapatılabileceğini söylemişti

Pentagon kaynağından İncirlik açıklaması

ABD Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili,  Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “gerekirse İncirlik Üssü’nün kapatılabiliriz” açıklamasını değerlendirdi.

Pentagon kaynağı, Türkiye ile ilişkilerini korumak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

Kaynağa göre, Washington Türkiye’yi S-400 ve Suriye konusunda daha yapıcı bir politikaya teşvik ederek diyalog kurmaya çalışıyor.

Sputnik’e konuşan bir ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) kaynağı, "Türkiye’deki güçlerimizi NATO müttefikimiz, stratejik partnerimiz olan bu ülkenin korunmasına yardım etmeye, çalışmaya yönelik on yıllardır var olan sorumluluğumuzun sembolü olarak görüyoruz" dedi.

Kaynak, Washington'ın Türkiye'yi S-400, Suriye ve fikir ayrılıklarının bulunduğu başka konularda daha yapıcı politikaya teşvik ederek diyalog kurmaya çalıştığını ifade etti.

ATV ve A Haber ortak canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Kongresi'deki Ermeni Soykırımı kararına tepki göstererek, İncirlik Hava Üssü'nün ABD'nin kullanımına kapatılabileceğini söylemişti.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER