Penisi kırma olasılığı en yüksek olan seks pozisyonları açıklandı

Birçoğu penisini kırmanın bir şehir efsanesi olduğunu düşünürken, aslında gerçek hayatta olabilir.

Penisi kırma olasılığı en yüksek olan seks pozisyonları açıklandı

Cinsellik hakkında son dönemde yapılan çalışmalarda, erkekler için en tehlikeli üç seks pozisyonu sıralanıyor.

Bunların nasıl sorunlara yol açabileceğine dair bazı saptamalar yapan International Journal of Impotence Research, penislerini kıran 90 erkek hasta üzerinde inceleme yapıldı.

The New York Post'un haberine göre, bir cinsel beraberlik yaşarken penis, bir kadının pelvik kemiğine çarparak dahi kırılabiliyor.

Mastürbasyon yaparken dahi ani bir hareket sonucu meydana gelebilen ve "genellikle hemen fark edilebilen” penis kırığının en belirleyici semptomlarından birisinin çatlama sesi olduğu kaydediliyor. Bunun, “doku yırtılması” anlamına geldiği ifade ediliyor.

Cinsel hazzı korumak ve ereksiyon halindeki organa nazik davranarak gerçekleşebilecek sorunları önceden önlemek için, ilk olarak penise aşırı kuvvette bulunmaması uyarısı yapılıyor.

Misyoner tüm pozisyonlar arasında en az ilgi çekici ve maceracı olarak kabul edilmesine rağmen, listede en tehlikeli ikinci pozisyon görünüyor.

Araştırmacılar, 18 ila 66 yaş arasındaki tam 90 hastayı inceledi ve penislerini nasıl kırdıklarına bağlı olarak kategorilere ayırıyor:

1) Mastürbasyon veya penis manipülasyonu

2) Misyoner pozisyonu

3) Doggy stili konumu

4) Kadının üstte olduğu durum

5) Sağlam kuvvet travması

6) Kırık penis üzerinde devam eden cinsel birliktelik

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 13:28

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER