Patrik Bartholomeos’tan barış mesajı

Gökçeada’daki Rum Kilisesi’ndeki ayine riyaset eden Patrik Bartholomeos, son günlerde yaşanan gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada barış mesajı verdi

Patrik Bartholomeos’tan barış mesajı

Ortodoks Kilisesi’nin ruhani önderi Ekümenik Patrik Bartholomeos, Pazar Ayini’ne riyaset etmek için Çanakkale’nin Gökçeada (İmroz) ilçesine gitti. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde gerçekleştirilen saldırının ardından artarak devam eden çatışma ve saldırı olaylarıyla ilgili açıklamada bulunan Patrik Bartholomeos, yaşananları lanetlediğini söyledi.

Çanakkale’nin İmroz adasındaki Panayia Rum Kilisesi’nde görev yapan Peder Nikolaos Sergaki’nin gerçekleştirilen ayinle birlikte Bodrum Episkoposluğu’na terfi ettirildiği törene riyaset eden Ekümenik Patrik Bartholomeos, törenin ardından son günlerde artan olumsuz gelişmelerle ilgili barış mesajı verdi.

Ekümenik Patrik açıklamasında, “Bütün aklı başında insanlar, terörü reddedip, lanetliyor. Ben de onların arasındayım. Gerek Türkiye’de gerekse dünyada böyle müessif olayların tekrarlanmaması için dua ediyoruz. Barış ve sevgi için dua ediyoruz” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2015, 16:49

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER