Pasaport alacaklar dikkat!

21 Şubat'tan itibaren yeni bir uygulama var…

Pasaport alacaklar dikkat!

Dışişleri Bakanlığı, 21 Şubat'tan itibaren e-pasaport randevularının sadece internet sitesi üzerinden alınması uygulamasına geçileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, yeni tip pasaport işlemlerinin başlatılmasına paralel olarak vatandaşların bilgi talepleri ve pasaport başvurusu randevularına yardımcı olmak amacıyla "www.epasaport.gov.tr" internet sitesi ve "00 90 216 444 30 20" telefon numaralı e-Pasaport Çağrı Merkezi'nin hizmete sunulduğu hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

"Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü tarafından alınan tavsiye kararı uyarınca uluslararası standartlarda hazırlanan e-pasaportlar 1 Haziran 2010 tarihi itibarıyla vatandaşlarımızın kullanılımına sunulmuştur. Eski pasaportların ita ve temdit işlemleri yurtdışında 31 Aralık 2010, yurtiçinde ise 31 Ocak 2011 tarihinde sona erdirilmiştir. Öte yandan geçerli süreye sahip olan eski tip pasaport hamili vatandaşlarımızın mevcut pasaportlarını 24 Kasım 2015 tarihine kadar kullanmaları mümkündür.

Son dönemde e-Pasaport Çağrı Merkezi'ne yönlendirilen randevu ve bilgi taleplerinde yaşanan çok ciddi boyutlardaki artış ve yoğunluk nedeniyle hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla 21 Şubat 2011 tarihinden itibaren e-pasaport randevularının sadece internet sitesi üzerinden alınması uygulamasına geçilmektedir. e-Pasaport Çağrı Merkezi belirtilen tarih itibarıyla yalnızca vatandaşlarımızın bilgi taleplerini karşılayarak hizmet vermeyi sürdürecektir.

Özellikle yurtdışı e-pasaport başvurularında dış temsilciliklerimize başvurulmadan önce, www.epasaport.gov.tr adresinden başvuru randevusu alınması gerekmektedir. Vatandaşlarımızın pasaport başvurularında yaşanmakta olan yoğunluktan etkilenmemeleri amacıyla geçerlilik süresi 2012 ve daha sonraki yılları içeren pasaport hamillerinin kısa vadede yeni tip pasaport başvurusunda bulunmamaları şükranla karşılanacaktır."

Milliyet

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
INSAN INSAN
INSAN INSAN - 9 yıl Önce

e-pasaport islerimle gelince, Randevu ve Termin vermesi tabiiki güzel bir Duygu ve iyi bir islem dir ve herkes zamanina ve Saatina göre orada olabiliyorlar. Güzelde .. hersey yinede orda bir KUZU SüRÜsü veya TAVSAN Sürüsü gibi yada gercek sözü kulanayim .. AFF edersiniz… INSANLARI ESEK gibi
oraya gezdirip duruyorlar,.. bir islem yapilinca oraya buraya birdaha gönderilmez.. nasil bir Dijital Systemlesme ki .. orda calisan Düsseldorf Konsoloslugunda.. Insanlara Ezgi vererekten islemlerini yaptiriyorlar. Bir de
neymis.. de bas örtü Bayan da neden takilmis diyesine Biometrik Resimleri kabul etmiyorlar.. ve Basörtü konusuna gelince.. neden ozaman MÜSLÜMAN Devleti olaraktan Türkiyenizi gösteriyorsunuz, mademki basörtüyü kabul etmiyorsaniz.. bayanlarda öyle Duyurularida bilgilendirmeniz gerekiyor… Bence REZALET.. ve kendi TÜRK Milletinize ve INSANLARINIZA karsi cok büyük bir AYIP veriyorum burdan.. DAMGAM olsaydi .. burdan DAMGA GIMI da vururdum.. bir YASLI INSANLARIMIZA Ezgi vermekten baska insanliklari yoktur. AYIP AYIP UTANIN .. sizlerinde ANNE BABALARINIZ YASLANACAKTIR.. unutmayin
MÜSLÜMANLIGI TÜRKIYE istimiyorsa.. ozaman BAS ÖRTÜYü neden istiyorsunuz, BAS ÖRTÜYÜ de Biometrik REsim olarak kabul ediliyorsa.. neden ozaman BASÖRTÜLÜ BAYANLARA YASLI insanlara Ezgi veriyorsunuz neden neden.. MÜSLÜMANSANIZ ..
MÜSLÜMAN olun.. GAVUR iseniz.. ozaman bildiri YAPIN.. BASÖRTÜ kabul edilmiyor diye seslenin.. AMA INSANLARA Ezgi vermeyin .. AYiP AyiP

INSAN INSAN
INSAN INSAN - 9 yıl Önce

hem neden .. Online Basvuru izleme olmuyor …
her neyi yazarsak olmuyor Kimlik numarasi yaziyor bulunmadi diyor
Ref No..sunu yaziyorum .. bulunmuyor diyor… ama PARAya gelince
birinci Siradasiniz.. ve iskence gelince türk Milletine karsi
iLK Siradasiniz hemde.. Bilgisayar Arkasin da calismayi bilemiyorsaniz
neden ozaman Islemleri yapmayi bilmeyen Isci lerinizi oraya koyuyorsunuz.
Hemde Üniversiteyi okumuslar.. ve okumussunuz.

ADiL
ADiL - 9 yıl Önce

e-Pasaortumu yaptirdim Para yi yatirin dediler memur.. kasada yatirdim.....gitdik kasaya parayi yatirdik.. dekont denilen fisi aldik .. ama ne imza nede damgasi vuruldu... aldatiyorlarmi acaba. .. Eger aldatiyorlar ise...birde Türkiye Hizmet eden Memurlar hemde Üniversiteyi bitirmis insanlarimiz,.. böyle aldatmayla insanlarin hakkini mi sildirmeye calisiyorlar.. bize dekonlari veriyorlar ama ne kagitda imza var ..nede damga sonra isin bitdi diyorlar gide bilirsin.

böyle aldatilinmaz insanlar,..neyin nesi.. haber nasil gelecek diye bilgi yok. pasaportu yaptirdik.. peki kim den haber gelecek ki
gelinde pasaportunuzu alin diye.... Online Basvuru izleme yolu.. olmuyor .. nekadar TC kimlik nosunu ve ref no sunu versende
olmuyor. simdik orta kaldik .. nasil pasaportumu alcam .. para gitdi.. ozaman aferin size.. birdaha mi buracat etmeliyim, eger öyleyse cok ayip oluyor.., birdaha mi para alacaksiniz. demek kriminellik isler de yönetiyorsunuz. HIRSIZLIK derim buna.. yardim degil.

INSAN INSAN
INSAN INSAN - 9 yıl Önce

Düsseldorf Konsolosluguna..

bildigim kadari .. Düsseldorf 5 Katli bir binadir,.. YASLI insanlarimiza gelince.. islemlerini yaptirmasi icin.. 5 inci KATA cikiyorlar.. ve cikarttiriyorlar,.. Ayip yaa.. cok Ayiip... Yasli insanlarin Romatizme Hastaliklari var,.. Kemik Egilmeleri var.. her tür Düsünülen Hastaliklari var.. Tansiyondan baslayin .. Kalplerine kadar.. bari .. tüm islemlerinizi 1 Katta yapinizki.. bu YASLI insanlarimiz da .. 5. KATTA kadar zorlanmasinlar.
ALLAHTAN KORKUN .. ALLAHINIZ var ise...

SIRADAKİ HABER