'Paralel yapı' operasyonunda 10 tutuklama

3 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi

'Paralel yapı' operasyonunda 10 tutuklama

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca, emniyette susma hakkını kullanan 4 emniyet personeli, savcılık tarafından ifadelerinin alınmasının ardından, diğer 9 kişi ise dosya üzerinden "tutuklama" talebiyle 7. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

İzmir merkezli 14 ilde ‘paralel devlet’ yapılanması iddiasıyla gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 13 kişiden 10’u tutuklandı.

Sulh Ceza Hakimliğinde 13 kişinin ifadelerinin alınmasının ardından zanlılardan 10'unun tutuklanmasına, diğer 3 kişinin ise adli kontrol şartıyla olmak üzere serbest bırakılmasına karar verildi.

Askeri Gizli Bilgi Belge Bulundurma Davası sanıklarından Narin Korkmaz'ın evine sözde delil bıraktığı ileri sürülen Komiser  Yardımcısı Ali B. ve aynı davanın sanıklarından Safiye Köten'in  evindeki aramada sözde delilleri bulma görüntüleri dava sürecinde tartışmalara neden olan Komiser Yardımcısı Özcan K. ile 4. sınıf emniyet müdürleri Hakan A. ve Mehmet Emin Ç, polis memurları Seydi Ali D, Ziyattin K, Hanefi A, Suat G, Tayfur Ç. ve Seyit Ahmet S. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2015, 23:30

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER