Özgecan Aslan'a hakaret videosuna gözaltı

A.Ş.'nin bir başka videosunda ise 3 yaşındaki çocuğu cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi

Özgecan Aslan'a hakaret videosuna gözaltı

Sosyal medyadan yayınladığı paylaşımda, Mersin'de katledilen Özgecan Aslan ile Atatürk'e hakaret ettiği belirtilen A.Ş. gözaltına alındı.

Alihan Ş. adlı kişi, Youtube kanalında paylaştığı videoda bayrak yırttı, Atatürk ile 2015 yılında Mersin'de katledilen Özgecan Aslan'a ağır hakaretlerde bulundu.

Video büyük tepki çekerken, sosyal medyadan A.Ş.'nin tutuklanması çağrıları yapıldı.

A.Ş.'nin bir başka videosunda ise 3 yaşındaki çocuğu cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, sosyal medya üzerinden Atatürk'e hakaret edilmesi, Türk bayrağının yırtılması ve 2015 yılında Mersin'de öldürülen Özgecan Aslan'la ilgili hakaret içerikli söylemlerde bulunulması üzerine çalışma başlatıldı.

4 AYRI SUÇTAN MAHKEMEYE ÇIKARTILACAK

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalarda söz konusu görüntülerdeki kişinin 18 yaşından küçük A.Ş. olduğunu belirleyen ekipler, bu kişiyi Kağıthane'deki evinde gözaltına aldı.

A.Ş'nin 'Atatürk aleyhine işlenen suçlar' başlıklı 5816 Sayılı Kanuna Muhalefet ile TCK'nin 'Devletin egemenlik alametlerini aşağılama', 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' ve 'Çocuğun cinsel istismarı' suçlarından adliyeye sevk edileceği bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2021, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER