Özcan Deniz'den de Ahmet Kaya açıklaması

Şarkıcı Özcan Deniz, o gece Ahmet Kaya'ya saldırdığı iddialarına twitter'dan cevap vererek 'Orada değildim' dedi...

Özcan Deniz'den de Ahmet Kaya açıklaması

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında Ahmet Kaya'nın Magazin Gazetecileri Derneği (MGD) gecesinde yaşadıklarını hatırlatıp, "‘Kimler saldırdı? Gezi Parkı’nda bize saldıranlar saldırdı. Şimdi diyorlar ki ben o sırada tuvaletteydim ben o sırada dışarıdaydım ulan hepiniz oradaydınız. Kamera kayıtlarında hepinizi görüyoruz.” demesi üzerine sanatçı ve gazetecilerden birere birer olayla ilgileri olmadığına dair açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Dün Serdar Ortaç'ın twitter’dan tepki göstermesinin ardından, bir açıklama da Özcan Deniz’den geldi.

Twitter üzerinde açıklama yapan Deniz, sayfasına "Ahmet Kaya'nın linç edildiği utanç gecesinde olmadığımı 15 yıldır ifade etmeye çalıştım. Sonrasında da Ahmet Kaya'yı arayıp üzüntümü dile getirdim. Üzgünüm ki her yıl benim de orada olduğuma dair yazılar yazılmakta. Bu yüzden açıklama gereği duydum. Kınanmam bu güne ait bir kınanma değil. Diyarbakır'da yıllar önce verdiğim dev nevruz konserinde de, Yusuf Hayaloğlu'nun albümüne verdiğim destek zamanında da bunu hep dile getirdim. İnşallah bu son olur ve bir daha bunu açıklama gereği duymam" dedi.

Dünkü grup toplantılarının ardından Serdar Ortaç yine twitter’da TT olmuş, ünlü şarkıcı da hesabından o gece sahneye çıkıp hep birlikte ‘memleketim’ ve ‘10. Yıl maşı’ söyleyenlerin bulunduğu bir fotoğraf paylaşmış ve “Gezi eylemlerine katılmadım, Ahmet Kaya'ya çatal atmadım. Daha ne kadar sürecek bu yazılar. Bir sürü hayranım benden yeni şarkılar beklerken,bunlarla uğraşmaktan nasıl şarkı yazacağım, ben de bilemedim” demişti.

O fotoğrafta bulunan Reha Muhtar da bugünkü köşesinden üç çocuğunun üzerine yemin ederek Ahmet Kaya’ya küfür etmediğini yazdı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2013, 09:36
YORUM EKLE