Osman Kavala'dan mektup var

Kavala 100 günü aşkın bir süredir Silivri Cezaevinde tutuklu bulunuyor

Osman Kavala'dan mektup var

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanarak 1 Kasım 2017’dan bu yana Silivri Cezaevi’nde bulunan Anadolu Kültür Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala, avukatları aracılığıyla mektup gönderdi.

osmankavala.org hesabında yayınlanan mektubunda Kavala, “Vaktimi, önümüzdeki döneme ne tür katkılarda bulunacağımı düşünerek geçiriyorum” diye yazdı.

Kavala’nın mektubu şöyle:

“Silivri’ye yerleştirilmemin üzerinden 100 günden fazla zaman geçti. Ne kadar süreceği belli olmadığı için kendimi bu duruma alıştırmaya çalışıyorum. Diğer gazeteci ve yazar arkadaşların, benden daha uzun süre burada kalmalarının üzüntüsünü daha yakından hissediyorum.

Kurucusu olduğum Anadolu Kültür, DSM ve Depo’nun çalışmalarına kesintisiz devam ettiğini izlemekten çok memnun oluyorum.

Bütün olumsuz koşullara rağmen, Türkiye’nin Avrupalı kurum ve sivil kuruluşlarla ilişkilerinin gelişmesini önemli buluyorum. OHAL nedeniyle oluşan olumsuz iklim değiştiğinde, bu ilişkilerin yeniden güçleneceğine inanıyorum.

Bu arada vaktimi, önümüzdeki döneme ne tür katkılarda bulunacağımı düşünerek geçiriyorum. Dışarıdan beni tanıyan dostların gönderdiği mesajlar beni çok mutlu ediyor.

Herkese selamlarımı iletiyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 13:14
YORUM EKLE