Örgüt üyeliğinden yargılanan sanığa hac izni verildi: Bir daha gidemeyebilir

KHK ile ihraç edilen on binlerce kişinin haklarında soruşturma bulunmamasına rağmen pasaportları iptal edilirken F.A, “Hacca gideceğim” diyerek yurt dışı yasağının kaldırılmasını istedi

Örgüt üyeliğinden yargılanan sanığa hac izni verildi: Bir daha gidemeyebilir

Terör örgütü üyeliğinden yargılanan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıktan sonra yurt dışına çıkış yasağı konulan F.A’nın ‘bir daha gidemeyebilir’ gerekçesiyle hacca gitmesine izin verildiği ortaya çıktı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre KHK ile ihraç edilen on binlerce kişinin haklarında soruşturma bulunmamasına rağmen pasaportları iptal edilirken F.A, “Hacca gideceğim” diyerek yurt dışı yasağının kaldırılmasını istedi. F.A’nın, “Hacca gitmeye hak kazandığım için yurtdışına çıkış yasağım kaldırılmalı” talebini Isparta 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi kabul etti.

Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi: “Sanığın yedi yıldır hacca gitmek için müracaat ettiği, 2019 yılı kurasında hac kayıt hakkı kazandığı, kesin kaydını yaptırdığı, hakkındaki adli kontrol kararının kaldırılmaması durumunda hac görevini yerine getiremeyecek.”

Mahkeme, ayrıca, bir daha kayıt yaptırma şansı olmayan F.A’nın mağdur olmaması için bu kararın alındığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2019, 16:19

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER