Oral Çalışlar'ın da katıldığı paneli İP'liler bastı

İşçi Partisi üyeleri Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De girişiminin düzenlediği paneli basıp protesto gösterisinde bulundu...

Oral Çalışlar'ın da katıldığı paneli İP'liler bastı

Bir sivil toplum grubunun 'Yüzyıllık Yüzleşme' kampanyası kapsamında düzenlediği, aralarında gazeteci yazar Oral Çalışlar'ın da bulunduğu panele bir grup tarafından sözlü saldırı düzenlendi.

Organizasyonunu 'Irkçılığa ve Milliyetçiliğe Dur De'  grubunun üstlendiği "Devletler niçin özür dilemelidir?" konulu panele konuşmacı olarak katılan Radikal Gazetesi Yazarı Oral Çalışlar ve Şair-Yazar Roni Margulies'e yönelik İşçi Partisi üyeleri bir protesto gösterisinde bulundu.

Beyoğlu'nda bulunan Bağlam Yayınları toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda moderatör, ilk sözü gazeteci Oral Çalışlar'a verince, bir kişi kalkarak, protestolarının Çalışlar ve Margulies'e karşı olduğunu söyledi ve ardından topluluk şu sloganları attı:

"Soykırım yalanı ABD planı", "Dönekler Amerika'ya", "Doğu Perinçek çıkacak, Ufuk Uras, Oral Çalışlar, Roni Margulies girecek", "Öncü gençlik geliyor", "Dönekler Amerika'ya", "Hrant'ın katili Fethullah çetesi."

20 dakika boyunca slogan atarak toplantıyı engelleyen ırkçı gruba karşı salondakiler önce "Dışarı", ardından "Hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeniyiz" sloganıyla yanıt verdi.

Salonu terk ederken "Protestomuz bu üç isme, salondaki güzel insanlara değil" diyen İP'liler, yarım saat de bina önünde slogan atmaya devam etti. (Medyatava, Marksist.Org)Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 10:23
YORUM EKLE