Ölüm süs havuzunda da yakaladı

Nüfusu arttırmak için tartışaduralım yok yere ölmeye devam ediyoruz…

Ölüm süs havuzunda da yakaladı

Her gün saçma nedenlerle ölüyoruz. Donarak, boğularak, düşerek, yanarak… Ya da çatışmalarda... İş güvenliğine önem verilmeyen, hiçbir şeyin kalite standartlarına uygun olmadığı, denetlenmediği ülkemizde bu defa serinlemek amacıyla girdikleri süs havuzunda elektrik akımına kapılan iki kardeşten biri hayatını kaybetti.

 

İSTANBUL - Zeytinburnu'nda Merkez Efendi Mahallesi'nde bir işyerinin önündeki süs havuzuna serinlemek amacıyla giren Servet Koçak (13) ve Sinan Koçak (11) adlı kardeşler, elektrik akımına kapılarak ağır yaralandı.

 

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, hayati fonksiyonları durduğu belirlenen çocuklara kalp masajı yaptı. Uzun süreli masajın ardından Sinan Koçak hayata döndürüldü. Servet Koçak ise yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

 

Vücudunda ciddi yanıklar bulunan ve hayati tehlikesi devam eden Sinan Koçak, önce İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Koçak, daha sonra İkitelli'deki Batıbahat Hastanesi'ne sevk edildi.

 

Servet Koçak'ın cenazesi ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü.

 

Olayın ardından havuzun çevresini boşaltan Zeytinburnu Belediyesi'ne bağlı zabıtalar, havuzda elektrik kaçağı olduğuna dair vatandaşlara uyarıda(!) bulundu.

 

Seyit Nizam Mahallesi'nde oturdukları ve ilköğretim öğrencisi oldukları belirtilen Servet ve Sinan Koçak'ın, yaz tatilinden önceki son günler olduğu için bugün okula gitmedikleri, birlikte gezmeye çıktıkları, sıcaktan bunalınca da serinlemek için süs havuzuna girdikleri kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2012, 15:32
YORUM EKLE