Okmeydanı'nda ev baskınları: Çok sayıda gözaltı

Polis DHKP-C'ye yönelik olduğu iddiasıyla operasyon başlattı

Okmeydanı'nda ev baskınları: Çok sayıda gözaltı

Okmeydanı'nda daha önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP-C'ye yönelik olduğu iddiasıyla Okmeydanı'da sabah saat 04.00 sıralarında, önceden belirlenen çok sayıda adrese operasyon gerçekleştirdi.

Baskınlarda özel harekat ve çevik kuvvet polisleri ile havadan polis helikopteri de yer aldı. Operasyon nedeniyle Okmeydanı ara sokaklarına "akrep" diye tabir edilen zırhlı araçlar ile TOMA'lar konuşlandırıldı. Polislerin sokak başlarında ellerinde uzun namlulu silahlarla nöbet tuttuğu görüldü.

Öte yandan polis ekipleri 3 katlı Gençlik Federasyonu Derneği binasına girmek için itfaiyenin merdiven araçlarını bölgeye çağırdı.

Bu arada operasyonu görüntüleyen gazeteciler bir süre sonra bölgeden uzaklaştırıldı; operasyonun detayı ile ilgili bilgi verilmedi.

Polis baskın yapılan İdil Kültür Merkezi binasında ve diğer adreslerde aramalarını sürdürürken, operasyonda çok sayıda kişi de gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Gözaltındaki çok sayıda kişi sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. (Evrensel)

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 08:41
YORUM EKLE