Ogün Samast: Beni öldüreceklerdi!

Ogün Samast’ın Giresun’da öldürülmesi planı yapıldığı ortaya çıktı.

Ogün Samast: Beni öldüreceklerdi!

Milliyet gazetesi bugün çok çarpıcı bir habere yer verdi.Dink cinayetiyle ilgili kitap ve haberlere imza atan Milliyet Muhabiri Nedim Şener, hafta sonu Doğan Kitap’tan piyasaya çıkacak olan “Kırmızı Cuma-Dink’in kalemini kim kırdı” isimli kitabında yeni belge ve bilgilerle cinayet hakkındaki araştırmalara yeni boyut katacak bilgilere yer verdi. Bunlardan birisini de katil Ogün Samast’ın öldürüleceğine ilişkin bilgi idi.

TRABZON'DA TESLİM OLACAKTIM


Ogün Samast kaldığı Kocaeli F Tipi cezaevinde Başbakanlık Müfettişlerine 15 Nisan 2008 günü yaptığı açıklamalarda Hrant Dink’i öldürdükten sonra İstanbul’da teslim olmayı düşündüğünü anlattıktan sonra şunları söyledi:

“...Ama ‘Burada bana ne yaparlar’ diye düşündüm, ‘Hiç değilse annemi babamı son bir kez görürüm, Trabzon’da teslim olurum’ diye düşündüm. Sonra beni Samsun’da yakaladılar. İyi ki de yakaladılar. Yoksa beni Giresun’da öldüreceklerdi.”

TUTANANAĞINI İMZALAMADI


Kırmızı Cuma kitabında anlatıldığına göre, Samast, “Yoksa beni Giresun’da öldüreceklerdi” ifadesinin görüşme tutanağına geçmesine izin vermedi. Müfettişler tutanağı imzalamayacağını söyleyen Samast’ı, “Hiç olmazsa iyi ki de yakaladılar” bölümüne yer verelim” teklifiyle ikna ettiler. Tutanağa yalnızca “...Beni Samsun’da yakaladılar. İyi ki de yakaladılar” sözlerinin geçmesine izin veren Samast tutanağı imzaladı.

ŞENER'İN İKİNCİ KİTABI


Milliyet muhabiri Nedim Şener “Kırmızı Cuma” kitabında, Samast’ın Başbakanlık Teftiş Kurulu raporuna giren “....Beni Samsun’da yakaladılar. İyi ki de yakaladılar” sözlerinin izini sürdü. Sonunda, Samast’ın korkusunun yersiz olmadığı bilgisini edinen Nedim Şener, bu konuda önemli bir belgeye ulaştı. Şener kitabından Dink cinayeti ile ilgili bir çok bilinmeyeni gün yüzüne çıkarıyor. Kitap bu hafta sonu piyasaya çıkacak.

Nedim Şener daha önce de 'Dink Cinayeti ve İstihbarat Yalanları' isimli bir kitap yazmış ve devletin gizli belgelerini yayınladığı gerekçesiyle yargılanmıştı.
YORUM EKLE