Öğrenciye 'Demirtaş dayağı' iddiası

12 yaşındaki İlkokul öğrencisi S.A’nın okul müdürü tarafından darp edildiği iddia edildi

Öğrenciye 'Demirtaş dayağı' iddiası

Tekman'da ilkokul öğrencisi S.A.'nın (12) sınıfa Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını getirdiği için okul müdürü tarafından darp edildiği ileri sürüldü.

Kızının kanlar içinde eve geldiğini gören anne fenalık geçirirken, hastaneye kaldırılan çocuğa darp raporu verildi. Duruma tepki gösteren baba İrfan A., "Daha önce kızım okulda tacize uğradığı için okul yetkilileri hakkında şikayette bulunmuştum. Dava açtım, bu yüzden sürekli çocuklarıma işkence ediyor" iddiasında bulundu.

Erzurum Tekman'ın Katranlı Mahallesi'ndeki Şehit Ragıp Köse İlkokulu 6'ncı sınıf öğrencisi Ş.A.'nın, 29 Ekim günü sınıfta HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını taşıdığı gerekçesiyle okul müdürü Yasemin D. tarafından darp edildiği ileri sürüldü İrfan A., daha önce de yaptığı gibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne şikayette bulunduğunun ve savcılığa başvuracağını söyledi.

İddiaya göre, her gün okulda müdür tarafından şiddet gören Ş.A. ise, artık okula gitmeye korktuğunu belirterek, "29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü okul müdürü arkadaşımla beraber bizi odasına çağırdı. Odaya girdiğimiz gibi hiçbir şey sormadan bize birer tokat vurup gitti, tekrar beni odasına götürüp boğazımdan tutup 3 defa duvara vurdu. 'Sen okula Selahattin Demirtaş fotoğrafını getirmişsin' dedi. Ama ben okula hiçbir fotoğraf götürmedim. Müdürden çok korkuyorum" dedi.

İddialarla ilgili görüştüğümüz okul müdürü Yasemin D. de, çocuğa darp raporu verilmesine rağmen herhangi bir şiddet olayının yaşanmadığını savunarak, ailenin iddialarını reddetti. (DİHA)

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 13:06

YORUM EKLE
YORUMLAR
021
021 - 5 yıl Önce

Bu okul müdür eğitimci ise ve söylenen doğruysa bu bir canidir.Bunu hemen görevden alınıp düzgün bir şekilde sırıtırmışım yapılması gereklidir.suruşturmanın doğruluğu tespit edilirse kamudan men edilmesi gereklidir.Ayrıca hukuk önündedir mutlaka hesap verilmesi gereklidir.

adil adam
adil adam - 5 yıl Önce

Yazıklar olsun bu gibi surtukleri öğretmen deyiil iside seks kölesi olmalı ben olsam onu okul içinde ne gerekiyorsa yapardım ki insan içine çıkmaya yüzü kalmazdı

dimitri
dimitri - 5 yıl Önce

medeniyetsiz müdür meslekten men edilmeli. cocuga tazminat ödemeli. cocuk heves edip yaninda götürmüs olsa nolur?

mardin
mardin - 5 yıl Önce

Demek ki okumak insan olmak incin yeterli degilmis

Funda
Funda - 5 yıl Önce

Öğretmenin diyemeyeceğim cunku böleler ... Allah belasını versin.kime yaranacak . Türkiye'de hukuk devleti olmadıgı icin bunu alır daha iyi yere gönderirler .iyi öğretmenler

Adalet!
Adalet! - 5 yıl Önce

Ya nasıl babasın sen ya ne bedeli ne olursa olsun o müdür bozuntusunun suratına bi yumruk patlatmalıydın,yazık değilmi çocuğa

Apo
Apo - 5 yıl Önce

Gel ulan mùdùr bozuntusu bendede var selonun resimi. Çocuklara kadınlara gùcùnuz yeter ancak. Adamsan gel çakal yùregin varsa gel.gelki beni gebert diye yalvaracaksın

SIRADAKİ HABER