Öğrencisine camide cinsel istismarda bulunan Kuran hocası açığa alındı

Öğrencinin ifadesinin ardından Cumhuriyet savcılığı da evli olduğu öğrenilen imam E.C. ile ilgili soruşturma başlattı

Öğrencisine camide cinsel istismarda bulunan Kuran hocası açığa alındı

11’inci sınıf öğrencisi bir kız çocuğu camideki imam odasında imamın cinsel istismarına maruz kaldığını söyleyerek şikâyetçi oldu. İmam açığa alındı.

Fevzi Kızılkoyun’un Hürriyet’teki haberine göre, Ankara Anadolu İmam Hatip Lisesi 11’inci sınıfta okuyan bir kız öğrenci, annesiyle birlikte 5 Mayıs’ta polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Öğrenci ifadesinde, okulda ücretli Kuran dersine de giren ve aynı zamanda imam olan E.C.’nin kendisine camide cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

Çocuk, polisteki ifadesinde özetle şunları anlattı: “2 Mayıs’ta okulda rahatsızlandım, onun için erken çıkıp evime doğru giderken E.C. hocam beni gördü. Rahatsızlığımı söyleyince de ‘Gel camiye gidelim, sana dua edeyim, eşime söyledim o da senin için dua ediyor’ diyerek gelmemi istedi.

Camiye gittiğimizde imam odasına girdik, burada biraz dinlendikten sonra gitmek için kalktım. Ayağa kalktığımda hoca iki eliyle bana sarılıp dudaklarımdan öpmeye başladı. Elinden kurtularak kaçtım. Boynumda ve dudaklarımdaki morlukları annem fark etti. Önce utandım, anlatmak istemedim, sonra zorlayınca anlattım.”

Öğrencinin ifadesinin ardından savcılık da evli olduğu öğrenilen imam E.C., ile ilgili soruşturma başlattı. Diyanet İşleri Başkanlığı Teftiş Kurulu olayın soruşturulması için bir müfettiş görevlendirirken, imam açığa alındı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 10:46
YORUM EKLE