Öcalan'ın mesajı Halfeti'de okundu

Dördüncü heyet bugün İmralı'da Öcalan'la görüşmüştü...

Öcalan'ın mesajı Halfeti'de okundu

Bugün İmralı Adası'na giden dördüncü heyette bulunan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP’li vekiller Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder, PKK lideri Abdullah Öcalan ile görüştü.

Abdullah Öcalan kendisiyle görüşen dördüncü heyet aracılığıyla Kürt ve Türk halkına mesaj gönderdi. Öcalan’ın mesajı 4 Nisan etkinlikleri kapsamında Halfeti’deki kutlamada okundu.

Tüm Kürt ve Türk halkını selamlayan Öcalan,  “Bu doğum günü benim doğum günüm değil, tüm Kürt halkının doğum günüdür” dedi.

Öcalan’ın mesajı şöyle:

“Değerli dostlar, saygıdeğer halkımız, yaşamı her gün yeniden yaratan kadın arkadaşlar, yüreğinde mücadelenin en kor ateşini yaşayan genç yoldaşlarım, sizleri selamlıyorum. Öncellikle Amara’ya gelen doğum günümü kutlayan onbinlere büyük şükran ve sonsuz sevgilerimi iletiyorum. Böylesi bir günde sizlere müjdem şudur ki; Gerçekten onurlu bir barışın imkanları çok artmıştır. Bu bizim insanlarımıza sunacağımız en önemli şeydir. Bugünün önemi benim kişisel doğumumdan öte bir halkın yeniden doğuşudur. Sizlerin de böyle kavradığınızı biliyorum. 65 yaşıma girmekteyim. Ben üzerime düşeni yaptım. Eylem sırası halkımızın kendisindedir. Onlara olan büyük hürmetimi ve hizmetimi önemli ölçüde tamamladığımı düşünüyorum. Artık görev sizdedir.

Sizlerin de bu görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada layıkıyla yerine getireceğinize inanıyorum. Onurluyum diyen herkese, zengin, fakir, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden sürece uymaya ve geliştirmeye çağırıyorum. Şunu herkes çok iyi bilmeli ki; Artık farklı bir yaşam gelişecektir.

Umuyorum ki bu süreç gelişirken bir damla bile kan akmasın. Kimse kimseyi incitmesin. Herkes aşkla bu sürece katılsın. Bu süreci ağırlıklı ortaya çıkaracak olan halkımızdır, halklardır. Kadınların da gerçek yaşama geçişi bu günle doğrudan bağlantılıdır. Kadınlara özgür bir yaşamı yaratmak için uğraştım, uğraşıyorum. Kadınlar özgür yaşam imkanlarını ortaya çıkarmak ve geliştirmek konusunda sonsuz bir güce sahiptir. Ben çok iyiyim. Son nefesime kadar da iyi olacağım. Bu temelde bir kez daha herkesi barışa olan güvenimle selamlıyorum.” (ANF)

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2013, 11:54
YORUM EKLE