Öcalan'ın fotoğrafları verilecek, heyet Ada'ya gidecek

Yeni gelişmelerin yaşandığı iddia edildi…

Öcalan'ın fotoğrafları verilecek, heyet Ada'ya gidecek

Kemal Göktaş / Vatan

BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın müzakerelere geçilmesi konusunda hükümetten olumlu sinyallerin geldiğini açıkladığı çözüm sürecinde yeni gelişmelerin yaşandığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Kasım ayı başında İmralı'ya giderek Abdullah Öcalan'la görüşen BDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken ile HDP Eşbaşkan Yardımcısı Sırrı Süreyya Önder, Öcalan'la birlikte yine fotoğraf çektirdi. Bu fotoğrafların bugün BDP'ye ulaşacağı belirtildi. BDP heyeti daha önce de Öcalan'la fotoğraf çekmiş ancak bunların yayınlanması konusunda Adalet Bakanlığı'ndan izin çıkmamıştı. Yeni fotoğraflar da öncekiler gibi sadece BDP yöneticilerinde bulunacak. Fotoğrafların yayınlanması ancak Adalet Bakanlığı'nın izin vermesi halinde mümkün olacak.

HEYET PERŞEMDE ADA’DA

Bu arada Adalet Bakanlığı'nın BDP-HDP heyetinin İmralı'ya yeni ziyareti için izin verdiği öğrenildi. Heyetin Perşembe günü adaya gitmesi bekleniyor. Öcalan, BDP-HDP heyeti ile yaptığı son görüşmede hükümete seçimlerin sonuna kadar 4 aylık opsiyon tanıdığını söylemişti.

GAZETECİLER İMRALI'YA GİDECEK

Bu arada BDP'lilerle Adalet Bakanı Sadullah Ergin'le yaptıkları görüşmede bazı gazetecilerin İmralı'ya giderek Öcalan'la görüşmesi konusunda sıcak mesajların alındığı öğrenildi. Önümüzdeki günlerde "çözüm sürecini takip eden" bazı köşe yazarlarının İmralı'ya gidebileceği belirtildi. (Vatan)

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2013, 16:41
YORUM EKLE