Öcalan’ın avukatından iki önemli açıklama

Abdullah Öcalan’ın avukatları dün önemli bir görüşme yaptılar…

Öcalan’ın avukatından iki önemli açıklama

Abdullah Öcalan'ın savunmasını üstlenen ve bu sabah İmralı'ya giden avukatlarından Doğan Erbaş, İbrahim Bilmez, Hakzan Sadak ve Fuat Coşacak, saat 18.30'da Gemlik'e döndüler.

Abdullah Öcalan, daha önce "15 Haziran’dan sonra ya anlamlı bir müzakere dönemi başlar ya da büyük bir savaş başlar, kıyamet kopar" diyerek yeniden eylemlerin başlayabileceği sinyalini vermişti.

Avukat Doğan Erbaş, Öcalan'ın 15 Haziran tarihine kadar tanıdığı sürenin dolduğunu hatırlatan ve Öcalan'ın konuyla ilgili bir açıklama yapıp yamadığını soran gazetecilere, "Bununla ilgili olarak gerek görülürse yarın veya öbür gün açıklama yapacağız" dedi.

Öcalan’ın 'Eylemsizlik süreci uzayabilir" dediği öğrenildi.

Avukat Doğan Erbaş, Öcalan'ın İmralı'da devlet yetkilileriyle bir görüşme yapıp yapmadığı sorusuna ise, "Dün itibariyle İmralı Adası'na Öcalan'la görüşmek üzere bir heyetin gittiğini söyleyebiliriz" dedi.

Gazetecilerin "Bugün kitap götüremediniz mi?" sorusu üzerine de avukatlar, "Kitapla ilgili bir sorunumuz yok. Bu hafta götüremedik. Haftaya götürürüz" yanıtını verdiler. Avukatlar daha sonra karayolu ile İstanbul’a hareket ettiler.

AJANSLAR
YORUM EKLE