O polise 'lahmacun' sürgünü

Başbakan Erdoğan'ın 'Bacak bacak üstüne atacak, yemek siparişi verecek' dediği yolsuzluk operasyonunda görevli başkomiser sürgün edildi...

O polise 'lahmacun' sürgünü

Eski bakan Erdoğan Bayraktar’ın oğlunun ofisinde yapılan aramada, bacak bacak üstüne atan, elinde tespihle ofis çalışanlarına lahmacun siparişi verdirttiği öne sürülen Başkomiser Recep Can, İstanbul’daki bir ilçede pasif göreve atandı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, Can hakkında İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok’un talimatıyla idari soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmada, Can’ın davranışlarının yanı sıra izinsiz olarak eski Bakan Bayraktar’ın ofisine girilmesi iddiaları da soruşturulacak.

Ofis aramasına katılan diğer polisler de ilçe emniyet müdürlüklerine dağıtıldı.

17 Aralık operasyonunun ardından ofiste arama yapan polislere ait olduğu öne sürülen görüntüler internete düşmüştü. Görüntülerde aramayı yöneten bir polisin koltukta bacak bacak üstüne atarak elindeki tespihi çevirdiği, polislere talimatlar verdiği görülüyordu.

Lahmacun siparişi de verdiği iddia edilen polisin Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli Başkomiser Recep Can olduğu anlaşıldı.

Görevli memurlar ofiste aradıkları şeyi bulamadıklarını Can’a bildirdi. Can, bunun üzerine telefonla aradığı kişiye, “Efendim aradığımızı bulamıyoruz. Ne yapalım?” diye sordu.

Can aynı zamanda binanın dördüncü katında eski Bakan Erdoğan Bayraktar’ın ofisinin de olduğunu hatırlattı. Aldığı talimat üzerine polis yeleğini çıkararak bakanın ofisini de aradı.

BAŞBAKAN: KÜLHANBEYİ GİBİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Samsun mitinginde bu görüntülere tepki göstererek şöyle demişti:

“Şu hale bakın. Yürütmenin mensubu bir eve baskın yapacak. Baskın yaptığı evde bacak bacak üstüne atacak, eline tespihi alacak külhanbeyi gibi. Bir de yemek ısmarlayacak bu nasıl bir iş. Bunu yapan yargı mensubunu seyir mi edeceğiz. Gereği neyse bunu yaparız.”

80 POLİSİN YERİ DEĞİŞTİ

Operasyonun ardından başlayan görevden alma ve tayinlerde, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve operasyonu yürüten şube müdürlerinin de arasında bulunduğu polis sayısı 80’e ulaştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2014, 12:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
erol tan
erol tan - 4 yıl Önce

Görev yerini değiştirmek az meslekten atacaksın böylelerini

Satılık Memleket
Satılık Memleket - 4 yıl Önce

Tabii canım,sürmek,hatta görevden atmak lazım,olmadı TC vatandasligindan çıkarmak lazım,yeter ki hırsızların keyfi yerine gelsin...

Memoli
Memoli - 4 yıl Önce

Burada mevzu rusvet degil asil mesele devleti yok etmek

remo afak
remo afak - 4 yıl Önce

Siyonislerin adb nin batililarin sozde cemat olamayan ihanet sebekesinin yalanlarini yerine getirmeye calisan larin yeri once kanunlara uymalarini saglamak her idarecinin gorevidir hakli olan yurutmedir