Nusaybin Kaymakamlığı’ndan Yeşilmen açıklaması

Kaymakamlık Selamet Yeşilmen'in, şarapnel parçasıyla hayatını kaybettiğini iddia etti

Nusaybin Kaymakamlığı’ndan Yeşilmen açıklaması

Mardin’in Nusaybin ilçesi kaymakamlığı, sokağa çıkma yasağının sürdüğü ilçede 9 ve 17 yaşlarındaki çocuklarıyla Fırat Mahallesi Başyurt Sokak’taki evlerinin ikinci katından merdivenden aşağı inerken öldürülen 44 yaşındaki 5 çocuk annesi Selamet Yeşilmen’e ilişkin yazılı açıklama yaptı. Yeşilmen’in şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu yaşamını yitirdiği iddia etti.

İMC’nin haberine göre ise; bölgede herhangi bir patlamanın yaşanmadığı ve Yeşilmen’in karnı ve kolunda kurşun izleri ile vurulduğu merdivene de kurşunların isabet etmesi sonucu kopan merdiven parçaları olduğu da ifade ediliyor.

Nusaybin Kaymakamlığı’nın açıklaması şöyle:

“İlçemizde 13/11/2015 Cuma günü saat 21.00 itibari ile kamu düzeninin sağlanması ve suç işlenmesinin önlenmesi, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerinin korunması, bölücü terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, tuzaklanmış ve patlayıcı yerleştirilmiş hendek ve barikatların kaldırılarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. İlçemiz 112 Çağrı Merkezi’ne gelen yaralı vatandaşların olduğu bilgisi üzerine 3 vatandaşımızın süratle Nusaybin Devlet Hastanesi’ne intikalleri sağlanmıştır. Yapılan tüm müdahalelere rağmen bir vatandaşımız yaşamını yitirmiştir. Diğer vatandaşlarımızın tedavileri devam etmektedir. Yapılan ilk incelemeler neticesinde hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımızın şarapnel parçalarından dolayı yaralandıkları tespit edilmiştir. Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada ‘Polis tarafından vatandaş katledildi’ şeklinde kasıtlı olarak ortaya atılan iddialar tamamen yersizdir. Güvenlik unsurlarınca olayın vuku bulduğu bölgede herhangi bir operasyon yapılmadığı gibi o bölgede herhangi bir güvenlik unsuru da bulunmamaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2015, 01:25
YORUM EKLE