"Nuriye Gülmen gece ile gündüzü ayırt edemiyor"

Adalet Bakanı, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın dosyalarının ‘ivedi görüşülmesi’ talebini OHAL Komisyonu’na ilettiğini açıkladı

"Nuriye Gülmen gece ile gündüzü ayırt edemiyor"

OHAL kapsamındaki KHK ile ihraç edilen tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen açlık grevinde bugün 218’inci gününe girdi. CHP milletvekili Veli Ağbaba, 16 gündür hastanede olan Gülmen'i ziyaret etti.  Ağbaba, "Nuriye Gülmen gece ile gündüzü ayırt edemiyor" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, milletvekilleri Necati Yılmaz ve Şenal Sarıhan’la birlikte 16 gündür Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören Gülmen’i ziyaret etti.

Ağbaba, hastane önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Nuriye, ‘Benim burada tutulmam hukuksuzluk. Çünkü ben hasta değilim, tutsağım’ diyor. 16 gündür banyo yapmadığını ifade ediyor. Sebebini ise refakatçisi olmadığı için dengesini sağlayamamak olarak açıklıyor. Çok zayıflamış. Gece ve gündüzü ayırt edemediğini söyledi. ‘Beni burada tutarak boyun eğ diyorlar. İşimi verene kadar boyun eğmeyeceğim’ diyor. Sürekli izlendiği için kendisini kafes hayvanı gibi hissediyor. Nuriye, hastane koşulları nedeniyle egzersiz yapamadığını ve artık yürüyemediğini vurguladı. İki gencecik beden resmen ölüme doğru hızla gidiyor. Derhal görevlerine iade edilmelerini istiyoruz.”

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın dosyalarının ‘ivedi görüşülmesi’ talebini OHAL Komisyonu’na ilettiğini açıkladı. Gül, “OHAL Komisyonu bunun kararını verecek. Komisyona hayati durumlarıyla ilgili raporları ifade ettik, bu konuda ivedilikle karar verilmesini adalet, vicdan adına biz iletmiş olduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2017, 19:51

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER