Numan Kurtulmuş, ittifak için gizlice ve defalarca kiminle görüştü?

Son günlerde Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı iddia ediliyor

Numan Kurtulmuş, ittifak için gizlice ve defalarca kiminle görüştü?

Son günlerde Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı'na katılacağı iddia edilirken, Saadet Partisi yöneticisi Ali Aktaş'ın yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü.

Aktaş, Numan Kurtulmuş ve Oğuzhan Asiltürk'ün ittifak için defalarca kez bir araya geldiğini ve bu durumdan kimsenin haberinin olmadığını savundu.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Aktaş'ın sözleri şöyle:

"Saadet Partisi tabanının haberi yok ama Numan Kurtulmuş son süreçte defalarca Oğuzhan Asiltürk ile görüştü. Numan Kurtulmuş, Asiltürk'ün ittifaka katılma kararında mutemet aracı konumdaydı. Saadet seçmeni aşağıda Numan beyi "Erbakan’a ihanetle" suçlarken bu görüşmeler sürüyordu.

2010'da olaylı kongre sonrası Erbakan hoca konutunda bir gruba "Numan buraya gelecek ve konuşacağız" derken birden ayağa kalkıp "O, kongre kararı almadan buraya gelemez ve sen onunla görüşemezsin" diye bağıran Asiltürk, Erdoğan'ın yanında saf tutmak için Kurtulmuş ile görüştü.

Bir kısım insana, "Tayyip beyden 3 bakanlık alacağız, Meclis'te grup kuracağız" denilerek ittifaka ikna süreci sürdürülüyor. Bu yapılan "at pazarlığı" Milli Görüş'ün haysiyetini pazara çıkartmaktır. Böylesi bir ittifak Saadet Partisi'nin davasını yok edecek bir cinayet girişimidir."


YORUM EKLE
YORUMLAR
Isci
Isci - 1 ay Önce

Onursuz haysiyetsiz koltuk icin iradesini onurunu serefini satan bir kemikzade sende tarihin cöplugune yerini alacsksin cahilsin hemde çok cahil bır zubukzade

akıl var mantık var
akıl var mantık var - 1 ay Önce

şimdi güç bunlarda o yüzden herkes akp tarafında ama güç ellerinden gidince çil yavrusu gibi dağılacak herkes.hala akp yatırım yapıp ortak olanın aklına şaşarım.giderken bir on yirmi yıl siyasetten silinmek isteyen akp ile ittifak yapsın.

SIRADAKİ HABER