NSU davasının 'Korkuyorum' diyen tanığı evinde ölü bulundu

Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü davasında şahitlik yapan kişi evinde ölü bulundu

NSU davasının 'Korkuyorum' diyen tanığı evinde ölü bulundu

Almanya'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü (NSU) davasında şahitlik yapan ve "korkuyorum" diyen kişi, evinde ölü bulundu.

Polis ve savcılıktan yapılan açıklamaya göre, evinde hayat arkadaşı tarafından kasılmış halde nöbet geçirirken bulunan tanık, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ntv.com.tr'de yer alan habere göre; kesin ölüm nedeni şimdilik bilinmeyen 20 yaşındaki tanığın, 2013 yılında NSU Araştırma Komisyonu'na ifade vereceği gün esrarengiz bir şekilde arabasında yanarak ölen Florian H. adlı neonazinin eski sevgilisi olduğu öğrenildi.

Spiegel Online, Stuttgart NSU Araştırma Komisyonu'na kapalı oturumda bilgi veren genç kadının, komisyona korktuğunu ve kendisini tehdit altında hissettiğini söylediğini yazdı.

'POLİSİ KİMİN VURDUĞUNU BİLİYORDU' İDDİASI

İddialara göre, NSU Araştırma Komisyonu'na ifade vereceği gün esrarengiz bir şekilde arabasında yanarak ölen Florian H. adlı neonazi, 2007 yılında Heidelberg'te NSU terör örgütü tarafından öldürülen MichŠle Kiesewetter adlı polis memurunu kimin öldürdüğünü biliyordu.

Savcılık, şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden Florian H. adlı neonazinin dosyasını, ailesinin yanan arabada delil olabilecek silah ve anahtarlar bulması ve NSU komisyonuna ulaştırılması üzerine geçtiğimiz günlerde yeniden açmıştı.

Polisin, 2013 yılında yanan arabada söz konusu silah ve anahtarları nasıl görmediği ise esrarını koruyor.

NSU DAVASI

Almanya'da "asrın davası" olarak nitelendirilen ve Beate Zschäpe'nin bir numaralı sanığı olduğu NSU davasında, 9'u Türk 10 kişinin öldürülmesi aydınlatılmaya çalışılıyor.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2015, 09:30
YORUM EKLE