Norveç televizyonu Başak Demirtaş’ın kızlarıyla birlikte cezaevi yolculuğuna eşlik etti

aşak Demirtaş ve kızları, Selahattin Demirtaş’ı bir saat görebilmek için Diyarbakır'dan Edirne'ye gidiş-dönüş 3 bin 400 km yol katediyorlar

Norveç televizyonu Başak Demirtaş’ın kızlarıyla birlikte cezaevi yolculuğuna eşlik etti

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, her hafta kızlarıyla birlikte Diyarbakır’dan Edirne’ye cezaevi ziyaretinde bulunuyor.

Norveç televizyonu NRK de gazeteci Tuğba Tekerek eşliğinde, Başak Demirtaş’ın kızlarıyla birlikte Edirne’ye yolculuğunu kayıt altına aldı.

Gazeteci Tuğba Tekerek, haberin detaylarını sosyal medya hesabı Twitter'dan paylaştı.

Söz konusu kayıtta, Başak Demirtaş ve kızları yolculuk sırasında arabanın içinde Selahattin Demirtaş ile telefonla konuşuyor.

Cezaevinden telefonla görüşme hakkını kullanan Selahattin Demirtaş, eşine ve kızlarına İstanbul Boğazı’ndan yavaş geçmelerini söylüyor. Demirtaş, “Boğaz’dan geçerken yavaş geçin, benim yerime de izleyin” diyor.

Başak Demirtaş ve kızları, Selahattin Demirtaş’ı bir saat görebilmek için Diyarbakır'dan Edirne'ye gidiş-dönüş toplam 3 bin 400 km yol katediyorlar. İki günde beş şehir değiştiriyorlar.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2021, 14:27

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nizamettin Aktaş
Nizamettin Aktaş - 3 ay Önce

takriri sükun ve şark ıslahat fermanı üç aliler divanı yüz yıldır insana reva görmedi temel hakları,demokrasiyi.
Tuzun koktuğu ülke,çürümenin bin türünü yaşayan ülke. Yazık yazık

wooooww
wooooww - 3 ay Önce

bu selo ıcerdemı dısardamı nasıl hapıshane yaa.... hapıste hem devlet bakıyor hemde elınde cep telefonu ve ınretnet herşey serbest dısarda olsa bu kadar rahar olurdu zatenn yazıklar olsun pkk ya hızmet etmeye ıcerden devam edıyor bu adam ozaman nıye ıcerı attınız

Turkiye
Turkiye @wooooww - 3 ay Önce

Ha di oradan kopeklesmis it surusu insanmisin sirlanmisin sarayin enikleri

SIRADAKİ HABER