Nişantaşı cinayetlerinde 5 kişi tutuklandı

Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile şoförü Ferdi Topal'ın öldürülmesi ile ilgili olarak gözaltına alınanlar sorgulandı

Nişantaşı cinayetlerinde 5 kişi tutuklandı

İstanbul Nişantaşı'nda 24 Aralık 2014'te 'yeraltı dünyası'nın bilinen isimlerinden Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin ile şoförü Ferdi Topal'ın öldürülmesi ile ilgili olarak gözaltına alınan 15 şüpheliden 7'si dün yoğun güvenlik önlemleri altında Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne çıkarıldı.

7 kişiyi 7 saat süresince sorgulayan savcı, şüphelileri tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk etti.

Şüphelilerden Hurşit A., Mert G., Hasan E., Nesim D. ve Yaşar S. "Tasarlayarak iki kişiyi öldürme" suçundan tutuklanırken; A. T. ve T.A., "yurtdışı çıkış yasağı" konularak serbest bırakıldı.

Kalan 8 kişiden 4'ü polis tarafından, 4'ü ise Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Önder Yaman'ın talimatıyla emniyetten serbest bırakıldı.

METRİS'İN ÖNÜNDE YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ

Bu arada, haklarında tutuklama kararı verilenler Metris Cezaevi'ne gönderildi.

Nişantaşı Cinayeti'nin zanlılarının tutuklanmasının ardından ise Metris Cezaevi önünde konuşlanan resmi polis ve çevik kuvvet ekipleri çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı.

Ekipler, cezaevi önünde şüpheli gördükleri otomobilleri durdurarak, araçlarda bulunanların üzerini aradı, kimlik sorgusu yaptı. Zanlıların cezaevine girişinin ardından alınan önlemler de kaldırıldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 09:23

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER