Nişanlısı telefona çıkmayan savcı, polisi alıp kız yurdu bastı

Samsun Başsavcılığı Tolarla ilgili inceleme başlattı

Nişanlısı telefona çıkmayan savcı, polisi alıp kız yurdu bastı

Samsun’da bir Cumhuriyet Savcısı, tartıştığı nişanlısı telefonlarını açmayınca,  polislerle birlikte nişanlısının kaldığı yurda gidip olay çıkardı.

2016’da Erzurum cumhuriyet savcı adaylığından Samsun Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Ahmet İlyas Tolar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi olan nişanlısı ile tartıştıktan sonra nişanlısı savcının telefonlarına cevap vermemeye başladı.

3 Mart gününde sabaha karşı yanında polislerle yurda giden savcı nişanlısıyla görüşme talebinde bulundu.

Yurt görevlilerinin bunun için uygun bir saat olmadığını ifade edince, Tolar’ın kendisinin Cumhuriyet Savcısı olduğunu belirterek, “Ben savcıyım, çağırın gelsin” diye bağırdığı iddia edildi.

Görevliler, odasına gittikleri genç kıza, savcının görüşmek talebini iletince genç kız ise “Ben böyle birini tanımıyorum” diyerek inmedi.

Aldığı yanıt karşısında sinirlenen Tolar, nişanlısının odasına girmek istedi, ardından da güvenlik kamerası kayıtlarını talep etti.

Yurttaki öğrenciler gürültüler üzerine uyandı. Araya polis ve yurt görevlileri girdi ve Tolar, nişanlısı ile görüşemeden yurttan ayrıldı.

Olayla ilgili Samsun Kredi Yurtlar Bölge Müdürlüğü tutanak tutarken, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz ise yurt basma gibi bir durumun olmadığını, savcının nişanlısına ulaşamayınca, kendisine gelen ‘Ben gidiyorum hoşçakal’ gibi mesaj üzerine endişelenip yurtta gittiğini öne sürdü.

Samsun Başsavcılığı Tolar’la ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: Habertürk

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 08:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Buse varol
Buse varol - 4 ay Önce

Yazıklar olsun bu savcılara kaldık