Nefret suçu mağdurları için bir araya gelecekler

9 şehirde ‘Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Haftası’ etkinliği düzenlenecek...

Nefret suçu mağdurları için bir araya gelecekler

Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Haftası’ etkinlikleri 1- 24 Kasım tarihleri arasında 9 şehirde gerçekleştirilecek.

Pembe Hayat Derneği ve Kaos GL Dernekleri’nin düzenlediği etkinliklerin amacı; giderek artan toplumsal muhafazakarlaşmaya inat, insan haklarından hukuka, medyadan sağlığa ve eğitimde nefrete karşı savunuculuk yapmak.

Program kapsamında 1-24 Kasım tarihleri arasında Adana, Ankara, Antakya, Bursa, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir ve Mersin’de çeşitli söyleşi ve çalıştaylar gerçekleştirilecek.

Pembe Hayat’ın her yıl düzenlediği 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Haftası etkinlikleri, bu yıl 1 Kasım’da Eskişehir’de Eğitim-Sen Eskişehir Şubesi Kadın Komisyonu’nun “Eğitimde Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği ve Heteroseksizm” etkinliği ile başladı.

HANGİ ŞEHİRLERDE ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

‘20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Trans Bireyleri Anma Haftası’ programı şöyle:

Eskişehir: 3-5 Kasım’da Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde LGBTİ kavram atölyesi ve medyada LGBTİ temsili ile ilgili Selin Berghan ve Ali Erol’un katılımları ile Hukuk ve İletişim Fakülteleri’nde dersler yapılacak.

Bursa: 7 Kasım’da Bursa Uludağ Üniversitesi PDR Öğrencileri Kulübü ev sahipliğinde LGBTİ kavram atölyesi Selin Berghan moderatörlüğünde Evren Çakmak’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Antakya, Adana ve Mersin: 14-15-16 Kasım tarihlerinde Antakya, Adana ve Mersin’de “Nefret Sarmalında Türkiye’de Trans Olma Halleri” tartışılacak. Panelde Doğa Asi Çevik ve Demet Yanardağ konuşmacı olarak yer alacaklar.

Edirne: 15 Kasım’da Edirne’de Uluslararası Af Örgütü’nün ev sahipliğinde Yıldız Tar ve Ali Can Kalan; Medya’da LGBTİ’lere Yönelik Nefret Söylemleri ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet konularında panel gerçekleştirecek.

İstanbul: 16 Kasım’da İstanbul’da Eğitim Sen 2 No’lu Şube ile birlikte Yasemin Şafak, “Eğitimde Heteroseksizm ve Homofobi” başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

İzmir: 21 Kasım’da İzmir’de Siyah Pembe Üçgen Derneği’nin ev sahipliğinde İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Çiçek Tahaoğlu ve Burcu Karakaş’ın katılımı ile Medya Atölyesi gerçekleştirilecek. 22 Kasım Cumartesi günü ise Eğitim Sen 3 Nolu Şube – Eğitim Sen 2 Nolu Şube Lgbt Komisyonu işbirliği ile Trans Geçiş Süreçleri ve Yasal Tanınma konulu panel gerçekleştirilecek. Panelde Esin Aksoy ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Hayriye Elbi konuşmacı olarak yer alacak.

Ankara: 20 Kasım Perşembe Günü Kızılay Yüksel Caddesi’nde Pembe Hayat Derneği standı açılarak Ankara ana programı başlayacak. Gün boyu standda program duyurusu yapılarak Pembe Hayat’ın yayınları ücretsiz olarak dağıtılacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2014, 13:38
YORUM EKLE