Nazlı Ilıcak, Erdoğan'a mektup: Beni kuyudan çıkarabilir misiniz?

Ilıcak'ın, 1 yıl önce AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a mektup yazarak yardım istediği ortaya çıktı

Nazlı Ilıcak, Erdoğan'a mektup: Beni kuyudan çıkarabilir misiniz?

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklu yargılanan ve cezası onanan Gazeteci Nazlı Ilıcak,  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak “Beni bu kuyudan çıkarabilir misiniz?” diye yardım talep etti.

Söz konusu mektupta Ilıcak'ın, Erdoğan'dan özür dilediği görüldü.

internethaber.com'un yayınladığı mektupta Ilıcak, “Ben ne darbeciyim ne FETÖ'cü” dedi.

Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak Independent Türkçe'ye verdiği bilgide söz konusu mektubun geçen sene yazıldığını söyledi.

Ilıcak'ın Erdoğan'a gönderdiği mektuptan bazı bölümler şöyle:

“Acaba aramızda 2.5 yıldır cezaevinde çektiğim çileyi, yalnızlığı hissedebilecek bir duygusallık hâlâ mevcut mu? Köprülerin altından çok sular aktı ama, inanıyorum ki o köprüler yıkılmadı.

Ben ne darbeciyim, ne de FETÖcü. Yıllarca, AK Parti’yi desteklememin sebebi, zaten askerin siyasete müdahalesinden duyduğum rahatsızlık. Sizin önünüz, 312 ile kesilmeye çalışıldığında, AK Parti hakkında kapatma davası açıldığında, ya da İmam Hatiplilere ve başörtülülere karşı yürütülen kampanyalarda, demokrasi ve hukuk neyi gerektiriyorsa, o noktada durdum. Bu mücadeleyi el ele vermedik mi?

Meclis’i bombalayan askerlerle aynı kefeye konulmak çok acı. Üstelik, 40 yıllık gazetecilik hayatımda, demokrasi adına sürekli bedel ödemişken, böyle incitici bir iddiayla karşı karşıya kalmak!

Sizi Belediye Başkanlığınızdan beri tanıyorum. Bazı duyarlı noktalara dokununca, çabuk inanırım. Meselâ muhafazakar insanlar hakkındaki hassasiyetim, maalesef yanılmamı kolaylaştırdı. Bu arada size de çok haksızlık ettim. Özür dilerim.

'SIK SIK SİZİ VE EMİNE HANIM'I DÜŞÜNÜYORUM'

Bir de sık sık, sizi ve Emine Hanımı düşünüyorum. Sanki durumumu tam olarak bilseniz, bu haksızlığa müdahale ederdiniz gibi geliyor. Bu yüzden, yoğun işleriniz arasında farkına varamadığınız mağduriyetimi size yazmayı tek çare olarak gördüm. Dağ başında bir kuzu kaybolsa, Hz. Ömer’den sorulurmuş. Bu devletin başı olduğunuz için de size müracaat ediyorum. Mağduriyetimi size anlatıyorum, zira, adaletin yitirdiği vicdanı, ancak siz yeniden tesis edebilirsiniz.

'MAALESEF BEN BU TUZAĞIN İÇİNE DÜŞTÜM'

Size karşı ne tuzaklar kuruldu! Bir tuzağı da FETÖ kurdu. Ve maalesef ben de bu tuzağın içine düştüm. Ama ben suç işlemedim. Size haksızlık yaptımsa –ki yaptım- bu Yargı’nın konusu olmamalı. Sizinle benim hal etmem gereken bir mesele.

Maddi yetersizliklerin yanı sıra, bir de duygusal açıdan paramparçayım.

Çıktığımda, sizinle bir araya gelebilirsek, bir vicdan muhasebesi yapmayı, helalleşmeyi çok arzu ederim. Cezaevinde zeytin çekirdeğinden yaptığım tesbihi de size takdim etmek isterim. Yargı’da bulamadığım adaleti sizde arıyorum. Acaba elimden tutup, hak ve hukuk adına, beni bu kuyudan çıkarabilir misiniz?”

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 12:51
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halo
Halo - 1 yıl Önce

Eee ılıcak mılacak hanım yıllarca devrimcileri dışladın...Bak sağ siyaset sikini sana böyle soktu hemde terör suçlaması ile...Sağcılarıb asıl terörist olduğunu öğrendimi şindi...

SIRADAKİ HABER