Muş Valisi’nden tüfekli fotoğraf yorumu: Kaybedince ‘çamura yatmak’ denir buna

Baydemir partisinin dünkü grup toplantısında fotoğrafı gösterip “Yurttaşlarımız silahların gölgesinde sandığa gitti” demişti

Muş Valisi’nden tüfekli fotoğraf yorumu: Kaybedince ‘çamura yatmak’ denir buna

Muş Valisi Seddar Yavuz, Dağdibi köyünde elinde tüfekle fotoğraf çektiren ve sosyal medya hesabında paylaşan şahısla ilgili açıklamalarda bulundu.

Fotoğrafın, ne zaman çekildiğinin belli olmadığını ifade eden Yavuz, "O fotoğrafın o saatte (referandum günü) çekildiğine dair elimizde bir bilgi, belge yok. Yani kaybedince çamura yatmak denir buna açıkçası" dedi.

Vali Seddar Yavuz, fotoğraftaki şahsın güvenlik görevlisi ya da korucu olmadığını söyledi ve şöyle devam etti:

"O şahıs güvenlik görevlisi değil, korucumuz değil, bizim herhangi bir güvenlik görevlimiz değil. O fotoğrafın o saatte çekildiğine dair elimizde bir bilgi, belge yok. Dolayısıyla 7 Haziran’da bu ülkede baskı yoktu da şimdi mi var? Bunlar tamamıyla dış güçlere hizmet eden yaklaşımlar.

Yani kaybedince ‘çamura yatmak’ denir buna açıkçası. Dolayısıyla Dağdibi köyüne baksınlar, ilk defa mı bu sonuç alınmış? Dağdibi köyünde geriye gidin 15 yıllık seçim sonuçlarına bakın, bütün seçim sonuçları benzerdir. Yani daha önceki seçimlerde Dağdibi köyünde irade böyle oluştu bu seçimde böyle oluştu denseydi, burada bir baskıdan bahsedilebilirdi. Oysa Yüksek Seçim Kurulunda bütün sonuçlar var. Sonuçlara baksınlar, Dağdibi köyü her zaman duruşu Hasköy gibi olan bir memleketimiz, bizim köyümüz. Dolayısıyla bu tür bahanelere sığınmanın bir anlamı yok” ifadelerini kullandı.

BAYDEMİR TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Dün Meclis'te HDP grup toplantısında konuşan Osman Baydemir, Muş'ta bir sınıfta referandum sandığının önünde çekilen silahlı kişinin fotoğrafını göstererek, "Yurttaşlarımız silahların gölgesinde sandığa gitti" demişti.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 14:52

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
YORUMLAR
ya sabır
ya sabır - 3 yıl Önce

yahu sen ne biçim valisin? akp'nin amigosu musun yoksa? aynı şekilde bir chp'li silahıyla öyle poz verseydi yine böyle mi konuşacaktin? artik hiç utanmaniz kalmadi. ar damariniz çatlamiş çare yok..

SIRADAKİ HABER