Murat Karayılan: Artık koruculara karşı silah kullanmayacağız

Murat Karayılan, "Tüm ayaklanma ve isyanlarda, Türkiye devleti Kürdü Kürde kırdırtmıştır" dedi

Murat Karayılan: Artık koruculara karşı silah kullanmayacağız

PKK’nin Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan dün akşam Sterk TV’de katıldığı programda çok önemli bir açıklama yaptı. Karayılan bundan sonra PKK olarak koruculara karşı asla silah kullanmayacaklarını belirtti.

Sterk TV'nin Özel programına katılan Karayılan’ın o sözleri:

“Tüm ayaklanma ve isyanlarda, Türkiye devleti Kürdü Kürde kırdırtmıştır. Bize karşı da bunu geliştirmek istedi. Başta gerçekten bizde acemiydik ve hatalarımız oldu. İnsanlarımızda bilinçsizdi. Yoğun baskı uyguladılar ve korucu ortaya çıktı. Olmaması gerekiyordu anca oldu. Korucu olan halkımız şunu bilmelidir. Bu partimizin resmi kararıdır: Biz artık korucuları hedef almıyoruz. Korucu olmak iyi bir şey değil, kötü bir şey. Biz bunu eleştiriyoruz ama korucuları hedef almamız, öldürmemiz gerekmiyor. Bu durumu değiştiriyoruz. Korucu, düşmanın silahını kaldırdığı için eleştirilmelidir. Ancak korucuyu fiziki olarak tasfiye etmek doğru değildir. Koruculara karşı silah kullanmayacağız.

‘BİR AN ÖNCE KORUCULUK TERK EDİLİRSE İYİDİR’

Tüm korucular bunu bilmelidir. Ancak gerillaya karşı çalışan, gerillanın peşine düşen ve kontra faaliyeti yürüten korucu farklıdır, onlara karşı gerilla kendisini savunacaktır. Korucuların arasında böyleleri de vardır. Ancak korucular artık kendilerini düşman görmemeli, korkmamalıdır. Bir an önce koruculuk terk edilirse iyi olur. Terk edemiyorlarsa da gerillaya karşı silah kullanmazlarsa iyi olur. Çünkü gerilla size karşı silah kullanmayacaktır, sizde gerilla karşı silah kullanmayın. Artık bu tarihi oyunu, Türk devletinin bu oyununu böyle boşa çıkaralım. Kararımız budur.”

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2015, 11:22
YORUM EKLE