Murat Belge: İktidarı eleştiren yazılar yazıyorum, onun için tehdit ediyorlar

Murat belge ve Aydın Engin için suikast ihbarında bulunuldu....

Murat Belge: İktidarı eleştiren yazılar yazıyorum, onun için tehdit ediyorlar

Cumhuriyet ve T24'ün kurucu yazarı Aydın Engin ve kendisine yönelik suikast ihbarıyla ilgili konuşan Taraf Gazetesi Başyazarı Prof. Dr. Murat Belge, “Atatürkçü, darbeci adamlardan; milliyetçi, faşist kesimden geldiğini zannetmiyorum. Gezi eylemlerinden beri iktidarı eleştiren yazılar yazıyorum. Sanırım korkutmak, yazarın elini tutmak, yazıyı durdurmak istiyorlar. Onun için böyle tehdit ediyorlar” dedi.

Taksim’de T24'ün bulunduğu binanın girişindeki demir kapının altından, posta yolu kullanılmadan elden atılan bir zarfın içinden suikast hazırlığı ihbarı çıktı.

Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi, Prof. Dr. Murat Belge, kendisine yönelik suikast ihbarı hakkında Taraf’a konuştu.

Belge, şunları söyledi:

"Bu tehdidin Atatürkçü, darbeci adamlardan; milliyetçi, faşist kesimden geldiğini zannetmiyorum. Gezi eylemlerinden beri iktidarı eleştiren yazılar yazıyorum. Sanırım korkutmak, yazarın elini tutmak, yazıyı durdurmak istiyorlar. Onun için böyle tehdit ediyorlar.”

Aydın Engin ile Murat Belge, son olarak "İnkılap Tarihi ve Tarih ders kitapları, başta Ermeni öğrencilerden olmak üzere, özür dilenerek derhal toplatılmalıdır. 2015’e giderken özlenen Türk - Ermeni barışının yolu buradan geçer" ifadesini taşıyan ve ders kitaplarının nefret söyleminden arındırılmasını talep eden bildirinin imzacıları arasındaydı. 

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2014, 09:38
YORUM EKLE