Muhtardan tehdit: Akşamları velisiz dolaşan çocukları döveceğim

Gebze'ye bağlı Arapçeşme mahallesinin muhtarı Remzi Kandaz, Facebook'tan bir mesaj yayınlayarak mahalleliyi tehdi etti.

Muhtardan tehdit: Akşamları velisiz dolaşan çocukları döveceğim

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde mahallesi muhtarı Remzi Kandaz, sosyal paylaşım sitesinden kız çocuklarının akşam ezanından sonra parklarda velisi olmadan gezmemesini ’emretti’. Kandaz uyarısına kulak asmayanları cezalandıracağı tehditini de savurdu. Kandaz, Facebook hesabından şunları yazdı:


“1-Kız çocuklarının akşam ezanından sonra parklarda velisi olmaksızın dolaşmasını görmek istemiyorum.
2-18 yaş altı çocukların ağzında sigara görmek istemiyorum.
3-Gençlerin bir arada toplanıp, ahaliyi rahatsız edebilecek, gürültü verici ve uygun olmayan argo kelimeler kullanarak ses kalabalığı yapmaları tarafımca uygun görülmemektedir.
Not: Bu saydıklarıma karşı aksi davrananları eşek sudan gelene kadar döverim, bilmiş olun.
Beni bilirsiniz. Sevmesini de iyi bilirim, dövmesini de. Benden söylemesi…”

SÖZLERİNİN ARKASINDA

Remzi Kandaz’ın tehdit içeren paylaşımları tepki görürken, vatandaşlar muhtarın üzerine düşmeyen görevlerle uğraştığını bildirdiler.

Remzi Kandaz ise sözlerini savunarak, “Herkes çocuklarına sahip çıksın. Gece 12, 13 ve 14 yaşlarında kız ve erkek çocuklarının velisi olmadan, ağızlarında sigara parklarda, sokaklarda ne işleri var? Ben bu duruma üzülüyorum. Kendi çocuklarımda görmek istemediklerimi, mahallemin ve komşularımın çocuklarında da görmek istemiyorum. Başlarına bir şey geldiği zaman herkesten çok ben üzülüyorum. ‘Keşke’ diyeceğimize şimdiden önlemimizi almaya davet ediyorum. Çocuklarımıza şimdiden sahip çıkalım ki ileride ‘keşke’ler demeyelim. Ben hayatım boyunca kendi çocuklarıma bile bir tokat vurmuş değilim. Bu paylaşımım da başka art niyetim yok” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2015, 14:13

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER