Müge Anlı'ya çıkan Erdoğan çiftine ihraç edilen eğitimci tepkisi

Erdoğan çifti 'okuma-yazma seferberliği' başlatan Anlı'ya konuk oldu

Müge Anlı'ya çıkan Erdoğan çiftine ihraç edilen eğitimci tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, canlı yayında Müge Anlı’ya konuk oldu.

ATV ekranlarında yayınlanan 'Müge Anlı ile Tatlı Sert' programında 'okuma-yazma seferberliği' başlatıldı. Seferberliğe Cumhurbaşkanı Erdoğan'da canlı yayına bağlanarak 'destek oldu'.

Cumhurbaşkanlığı Devlet Konuk Evi'nden canlı yayına bağlanan Erdoğan, şunları söyledi:

"Şu anda ben ekranda özellikle davetinize icabet eden bütün vatandaşlarımızı görünce, benim de heyecanım arttı. Milletimizin okuma yazma kampanyaları konusundaki hassasiyetini eskiden beri biliyoruz. Her türlü desteğin verileceğine de inanıyorum. Halkımın okuma yazmaya ne kadar hasret olduğunu sizlerden de bizzat dinledik. Valiliklerimize, kaymakamlıklarmıza, muhtarlıklarımıza taleplerini iletebilirler. Size, seyircilerimize ve halkımıza şahsım ve milletim adına çok çok teşekkür ediyorum. Diploma töreninde şahsen veya canlı bağlantı ile sizlerle birlikte olmaktan çok büyük memnuniyet duyarız."

Emine Erdoğan da şu ifadeleri kullandı:

"Biz de bu seferberlikte yıllardır varız. Ülkemizin bu derin yarasına katkı sağlamak için, bizzat başlattığınız ve başarı ile neticelendirdiğiniz kampanyalar bulunuyor. Sizler gibi kıymetli arkadaşlarımızın yürüttükleri kampanyalara her türlü desteği verdik, veriyoruz."

ERDOĞAN'A İHRAÇ EDİLEN EĞİTİMCİ TEPKİSİ

Gazeteci Leyla Alp sosyal medya hesabından Erdoğan'ı eleştirerek, "Öğretmenler ve akademisyenler KHK'lar ile görevden uzaklaştırıldığı için okuma yazma seferberliğinin Müge Anlı'ya kalması normal" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 22:05

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER