Müebbet hapis cezası alan Metro'nun patronuna yeniden yargılama yolu

Metro Holding'in patronu Galip Öztürk hakkında mahkeme, infazın durdurulması kararı ile birlikte yargılamanın yenilenmesi kararı verdi

Müebbet hapis cezası alan Metro'nun patronuna yeniden yargılama yolu

Hakkında kesinleşmiş müebbet hapis cezası bulunan Metro Holding'in patronu Galip Öztürk'ün avukatı aracılığı ile mahkemeye yaptığı başvuruda infazın durdurulması ve yargılamanın yenilenmesi kararı verildi.

Öztürk, geçtiğimiz günlerde, avukatı aracılığı ile İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurarak infazın durdurulması talep etmişti.

Başvurunun kabul edilmemesi üzerine Öztürk'ün avukatı bu kez İstanbul 20. Ağır Ceza Mahkemesi'ne de başvuruda bulundu.

20. Ağır Ceza Mahkemesi, "yargılamanın yenilenmesi' ile birlikte, 'müebbet hapis cezası ile ilgili infazın durdurulması" kararı verdi. Kararda ayrıca Öztürk'ün, "FETÖ"ye yaptığı mali desteği çekmesi nedeni ile "FETÖ"nün kendisini hedefe koyduğunu ileri sürdü.

NE OLMUŞTU?

Galip Öztürk, hakkındaki, müebbet hapis cezasının 2 yıl Yargıtay'da kesinleşmesi üzerine yurtdışına kaçmıştı. Öztürk, 1996 yılında Beyoğlu'nda öldürülmesi olayı ile ilgili yargılandı. Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, Öztürk hakkında 4 yıl önce müebbet hapis cezası verdi. Bu kararı, Yargıtay 1. Ceza Dairesi 2014 yılında onaylamıştı.

Kaynak: DİHA

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2016, 10:06

Demokrat Haber’e Patreon'dan bağış yapabilirsiniz > > > > >

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER