Müdürü tarafından şiddet gören Zabıta Kenan Fidan ilk kez konuştu

Zabıta Fidan’a şiddet uygulayan, bayıltana kadar döven İBB Zabıta Daire Başkanı Karali, görevden uzaklaştırıldı

Müdürü tarafından şiddet gören Zabıta Kenan Fidan ilk kez konuştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB ) Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali’nin, emniyet şeridini kullandığı için bir zabıtaya arkadaşlarının önünde bağırdığı ve şiddet uyguladığı anlar, güvenlik kameraları tarafından kaydedilmişti.

Habertürk’ten Hasan Örnekoğlu’nun haberine göre, Tayfun Karali’nin şiddet uyguladığı taşeron çalışan zabıta Kenan Fidan, yaptığı açıklamada, ortaya çıkan görüntülerde her şeyin açıkça göründüğünü söyledi. Yaşananları kendisinin de tasvip etmediğini belirten Fidan, şöyle konuştu:

“Ben çekici şoförüyüm. Emniyet şeridini kullanarak çalışıyorum. Şerit ihlali olduğu doğru. Bu sırada da müdür görmüş. Olayın çok detayına inmek istemiyorum. Hukuki yollara başvurup başvurmayacağımı henüz bilmiyorum. Büyüklerimiz ne emrederse onu yapacağım. Görüntüleri herkes gördü. Ötesi gerisi yok. Üstlerimden aldığım talimat doğrultusunda, kamu çalışanı olduğumuz için fazla konuşamayacağım. Büyüklerimiz zaten gereğini yaptı. Haberlerde neler yazılıp çizildiyse doğrudur. Ben çekici şoförüyüm ve trafik bürolarına bağlı olarak çalışıyorum.” 

Kaynak: HaberTürk 

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2017, 08:14

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER